Ekstraklasa futsalu. Kolejna porażka Pogoni`04. Przegrywali 0:3 w 6. minucie

Krzysztof Dziedzic
Przemysław Dewucki (przy piłce) strzelił w meczu z Rekordem dwa gole, ale nie dały one ani jednego punktu. Fot. Andrzej Szkocki
Po najgorszym meczu w sezonie Pogoń'04 Szczecin poległa 4:6 w Bielsku-Białej z Rekordem i definitywnie może zapomnieć o miejscu na podium w tym sezonie.

Piłkarze Pogoni'04 doznali pierwszej porażki wyjazdowej w tym sezonie. W hali w Bielsku-Białej wyglądali, jakby uszło z nich powietrze. Być może dotarł do nich fakt, że o medalu mogą już zapomnieć, a utrzymanie się mają zapewnione.

I stąd słaba postawa w pierwszych minutach. Goście jakby odrobili zadanie domowe i od początku ruszyli z agresywnym pressingiem na szczecinian. Efekt przyniósł najśmielsze oczekiwania: już w 6 minucie było 3:0. Nasi piłkarze wyglądali na przestraszonych, nie rozumieli się ze sobą.

Później napór Rekordu jakby zmalał, stąd bramka Łukasza Żebrowskiego w końcówce pierwszej połowy na 4:1. W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przewagę i nie pozwalali szczecinianom na wiele. Jedynie gol Przemysława Dewuckiego w 36 minucie na 3:5 dał naszemu zespołowi cień nadziei. Jednak w przedostatniej minucie uważnie grający gospodarze podwyższyli na 6:3 i gol Dewuckiego w ostatniej minucie tylko poprawił wynik.

Nasz zespół zawiódł. Mariusz Lewandowski - jak wyliczyli obserwatorzy spotkania - zanotował około dziesięciu strat. Ciężar gry na swoje barki próbował brać Ukrainiec Wołodymir Nudyk, ale bez powodzenia.

W 30 minucie spotkania kontuzji doznał reprezentacyjny bramkarz Pogoni'04, Dominik Kubrak, którego zastąpił Patryk Konopka. W naszej drużynie zadebiutował młody Michał Kubik.

Rekord Bielsko-Biała - Pogoń'04 Szczecin 6:4 (4:1)

Bramki: Bubec (2), Łysoń 2 (3, 16), Matura (6), Budniak (24), Polasek (39) - Żebrowski (19), Mika (26), Dewucki 2 (36, 40)

Pogoń'04: Kubrak, Konopka - Lewandowski, Żebrowski, Wiśniewski, Dewucki, Nudyk, Radko, Piasecki, Mika, Tubacki, Kubik.