Próbny sprawdzian dla szóstoklasistów z OPERONem. Testy i...

Próbny sprawdzian dla szóstoklasistów z OPERONem. Testy i odpowiedzi

ak

Głos Szczeciński

Głos Szczeciński

Szóstoklasiści będą pisać próbny sprawdzian z OPERONem.

Szóstoklasiści będą pisać próbny sprawdzian z OPERONem. ©Fot. Archiwum

Dziś próbny sprawdzian szóstoklasistów przygotowany przez wydawnictwo OPERON. Prezentujemy testy i odpowiedzi z zeszłego roku.
Szóstoklasiści będą pisać próbny sprawdzian z OPERONem.

Szóstoklasiści będą pisać próbny sprawdzian z OPERONem. ©Fot. Archiwum


Testy przygotowuje Wydawnictwo OPERON.

Testy przygotowuje Wydawnictwo OPERON.

To kolejny próbny egzamin, jaki przygotowało Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Po maturzystach i gimnazjalistach, tym razem swoich sił spróbują szóstoklasiści. Jutro przystąpią do sprawdzianu. Na rozwiązanie zadań ujętych w teście będą mieli 60 minut.

Udział w próbnych egzaminach nie jest obowiązkowy, jednak wiele szkół ze względu na dobro swoich uczniów, decyduje się na ich przeprowadzenie. Próbne arkusze sprawdzą nauczyciele w szkołach, omówią je z uczniami, by zdążyć nadrobić ewentualne braki.

Prawdziwy sprawdzian czeka szóstoklasistów 8 kwietnia. Muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie kończący szkoły podstawowe. Sprawdzian ma wykazać, w jakim stopniu absolwenci podstawówek legitymują się podstawowymi umiejętnościami: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystania wiedzy w praktyce.

Sprawdzianu nie można oblać, a wynik ma znaczenie jedynie informacyjne i nie powinien być podstawą do prowadzenia jakiejkolwiek selekcji, każdy uczeń ma prawo być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (4)

Komentarze (21)

Wszystkie komentarze (21) forum.gs24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GS24 poleca:

Wideo