Centralna Liga Trampkarzy do lat 15. Dwa razy prowadzili, ale przegrali

jakub lisowski
Trampkarze Pogoni w rewanżu mogą szybko odrobić straty.
Trampkarze Pogoni w rewanżu mogą szybko odrobić straty. Grzegorz Lemański/akademia.pogonszczecin.pl
Trampkarze starsi Pogoni Szczecin i Śląska Wrocław rozpoczęli rywalizację o finał rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów w tej kategorii wiekowej. Po pierwszym meczu w lepszej sytuacji są wrocławianie.

Oba zespoły bardzo pewnie wygrały walkę o strefę medalową w swoich grupach (tylko najlepszy zespół uzyskiwał awans do półfinału CLJ U15). Trochę bardziej skuteczniejszy był Śląsk, ale różnice były tak małe, że wszyscy spodziewaliśmy się wyrównanej rywalizacji. I pierwsze starcie we Wrocławiu to potwierdziło. Pogoń przegrała 2:3, ale nie musiało się tak skończyć. Podopieczni Przemysława Jasińskiego dwukrotnie obejmowali prowadzenie (po bramkach Cypriana Włodarczyka i Igora Mencnarowskiego), ale gospodarze potrafili odpowiadać. Po drugim golu Pogoni - wystarczyło im pięć minut, by strzelić drugą i trzecią bramkę. Później skutecznie przypilnowali skromnej, ale ważnej zaliczki.

- Zabrakło nam dzisiaj trochę doświadczenia i wyrachowania. Po utracie drugiego gola nie mogliśmy złapać swojego rytmu. Zagraliśmy dobre spotkanie, ale w detalach lepsi byli rywale i to oni dzisiaj cieszą się ze zwycięstwa. Nie zwieszamy jednak głów, bo za nami dopiero pierwsza połowa - podsumował Jasiński.

Rewanż w czwartek, ale nie w Szczecinie, ale w Niechorzu.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?