Błękitni atakowali, a rywale strzelali bramki

Maciej Liśkiewicz miał swoją szansę na gola, ale jej nie wykorzystał.
Maciej Liśkiewicz miał swoją szansę na gola, ale jej nie wykorzystał. Tadeusz Surma
Stargardzki drugoligowiec przegrał na swoim terenie ze Stalą Stalowa Wola 1:2 i pozostaje na dole tabeli.

Błękitni Stargard grali dzisiaj, w trzynastej serii spotkań II ligi, u siebie ze Stalą Stalowa Wola po dwóch meczach bez porażki. Na tym jednak dobre wyniki się skończyły. Stal, mimo że na boisku w Stargardzie prezentowała się gorzej niż gospodarze, to wywalczyła komplet punktów. Błękitni stworzyli sobie sporo bramkowych sytuacji, ale wykorzystali tylko jedną. Goście mieli dwie okazje na gola i obie wykorzystali.

Stal wyszła na prowadzenie w 8 minucie. Źle zachowali się obrońcy Błękitnych, co wykorzystał w polu karnym gospodarzy Tomasz Płonka. W 25 minucie było 0:2. Tym razem Płonka wykorzystał niezdecydowanie w walce o górną piłkę Macieja Liśkiewicza i skutecznie wykończył akcję swojego zespołu. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobyła stargardzka drużyna. Na prawej stronie dobrze zachował się Maciej Więcej, który dograł piłkę w pole karne gości, tam świetnie znalazł się Bartłomiej Zdunek, który uderzył na bramkę, a piłkę niefortunnie odbił jeszcze zawodnik gości Krystian Wrona i wpadła do siatki. W pierwszej połowie Błękitni mieli w sumie cztery bramkowe okazje, ale nie byli skuteczni.

W drugiej połowie goli już nie było. Gospodarze mieli kilka doskonałych sytuacji, ale piłkę po uderzeniach Tomasza Pustelnika i Liśkiewicza wybijali obrońcy Stali, a po bezpośrednim strzale z wolnego Zdunka przeszła tuż obok słupka.

Błękitni przegrali i pozostają na dole tabeli. Po trzynasty spotkaniach mają tylko 10 punktów. W niedzielę, 25 października zagrają na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola 1:2 (1:2)
Bramki: Wrona (s) 44 - Płonka 8 i 25.
Błękitni: Ufnal, Gutowski, Pustelnik, Liśkiewicz, Siwek, Wojtasiak (46 Flis), Zdunek (62 Magnuski), Kazimierowicz (72 Gajda), Więcek, Wiśniewski, Okuszko (72 Bednarski).