MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne badania mammograficzne w Szczecinie. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić. TERMINY

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Bezpłatna mammografia w Szczecinie
Bezpłatna mammografia w Szczecinie
Na 24 marca 2021 w godzinach od 10 do 17.20 i 25 marca 2021 w godzinach od 8 do 15 do mammobusu, który stać będzie przy Centrum Handlowym Fala, Aleja Wyzwolenia 44A na badania mammograficzne zaprasza LUX MED. To badania bezpłatne finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mogą wziąć w nich udział panie niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Do tego bezpłatnego badania uprawnione są kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także, które nie miały wykonanej mammografii w ramach tego programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie z rocznika 1971.
- Zachęcamy, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań – namawia Anna Niemirska z LUX MED.

- Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 proc. gwarancję powrotu do zdrowia.

Jeśli panie planują skorzystać z tej okazji i przebadać się w mammobusie proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. A na samo badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

ZOBACZ TEŻ:

Badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami firmy środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy kobiety, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań są także środki do dezynfekcji rąk.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

od 7 lat
Wideo

Temat aborcji wraca do Sejmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński