Problemy w fabryce w Goleniowie. Stracą pracę przez ministra

Dodano: 13 listopada 2013, 7:00 Autor:

Firma LM Wind Power nie ma możliwości transportu 60-metrowych i dłuższych łopat siłowni wiatrowych. Traci kontrakty i musi zwalniać ludzi. Problem rozwiązałby wyjazd na ekspresową trójkę, ale minister transportu nie pozwala.

Z naszych informacji wynika, że fabryka produkująca łopaty siłowni wiatrowych z Goleniowskiego Parku Przemysłowego zamierza zwolnić około 100 pracowników.

Marek Sierżęga, dyrektor fabryki LM Wind Power nie chciał mówić o liczbach. Przyznał jednak, że firma będzie ograniczała zatrudnienie. W tej chwili w zakładzie pracuje około 500 osób, dodatkowe 100 pracowników zatrudnionych jest w serwisie.

- Nie mogę podawać żadnych liczb, bo część pracowników chcemy przerzucić do naszych zakładów w innych krajach, m.in. do Brazylii - dodaje dyrektor.

Fabryka może w tej chwili budować łopaty o długości maksymalnie do 50 metrów. Dłuższych nie jest stanie przetransportować istniejącymi drogami.

- Niestety, minister transportu już kilkakrotnie odrzucił naszą prośbę, nie zgodził się na odstępstwa i wybudowanie wyjazdu na drogę ekspresową nr 3 w okolicy stacji paliw Orlen - dodał dyrektor. - A rynkowych trendów nie zmienimy. W tej chwili rośnie zapotrzebowanie na łopaty 60-, 70-metrowe i dłuższe. Większe siłownie wiatrowe są po prostu ekonomiczniejsze. Takie zamówienia nas omijają.

Więcej o całej sprawie oraz komentarze GDDKiA w tej sprawie przeczytacie w dzisiejszym wydaniu Głosu Szczecińskiego i e-wydaniu

Czytaj więcej o:
  • fabryka goleniów
  • praca goleniów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy Stepnica powinna być miastem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 8.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.