Wyspiarze zaczęli sezon od zwycięstwa u siebie

Piłkarze Floty cieszą się ze zwycięstwa w pierwszym meczu. Kolejne spotkanie już w sobotę, także w Świnoujściu, z Jastrzębiem Łosośnica. Bartek Wutke
Ruszył nowy sezon A-klasy. Oczy kibiców z całego regionu (i nie tylko) będą w tych rozgrywkach zwrócone na Morski Klub Sportowy Flota Świnoujście.

Wyspiarze zremisowali wszystkie cztery mecze sparingowe, ale gdy przyszła liga, to zaczęli od zwycięstwa 3:1 ze Zniczem Wysoka Kamieńska. Pierwszy historyczny mecz oglądało z trybun dokładnie 591 widzów. Flota do przerwy przegrywała 0:1 po golu Macieja Gręziaka. Wyrównał w 52. minucie z karnego Sławomir Mazurkiewicz. Kolejne bramki zdobyli Michał Nowak (57. min.) i Grzegorz Skwara (80. min.).

- Nie było nerwów w przerwie w szatni, spokojnie sobie porozmawialiśmy, zespół ochłonął - mówi trener Tomasz Błotny.

Flota Świnoujście- Znicz Wysoka Kamieńska 3:1 (0:1)
Bramki: Mazurkiewicz (52-karny), Nowak (57), Skwara (80) - Gręziak (16).
Flota: Świątek - Trafalski (46 Welka), Rygielski, Mazurkiewicz, Stankiewicz (83 Raczkowski), Polarczyk, Helt, Skwara, Maślak (46 Nowak), Zięty (74 Barański), Trzeciak (63 Damazyn).
Znicz: Bonecki - Gręziak, Grabolus, Mogilnicki, Pałubski (82 Pawłowski), Sandzewicz, Lis, Juncewicz, Burlikowski, Walczak, Majewski.
żółte kartki: Świątek, Mazurkiewicz, Stankiewicz.