Gang Albanii najlepszy na dachu Kaskady

Aleksander Stanuch
Zmagania drugiego dnia turnieju.
Zmagania drugiego dnia turnieju. Sebastian Wołosz
Zakończyły się eliminacje do mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Trzy drużyny pojadą na turniej do Łodzi, a tam zwycięzca uda się do Lozanny.

Przez dwa dni koszykarze rywalizowali na czterech boiskach na dachu Galerii Kaskada w ramach finałowego turnieju Gryf Basket Cup. Były to jednocześnie eliminacje do mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane 22-23 sierpnia w Łodzi. Zwycięzca mistrzostw pojedzie na FIBA 3x3 World Tour do Lozanny.

Zdecydowanie więcej emocji było drugiego dnia, choć pogoda nie dopisywała. Wiał silny wiatr, ale na szczęście nie padało. Mecze trwały po 10 minut.

Wśród kobiet triumfowała drużyna DaModa.pl, która w finale pokonała 4Fun. Obie ekipy grały ze sobą we wcześniejszej fazie i wówczas również wygrały koszykarki DaModa.pl. Najlepiej na boisku prezentowała się Justyna Wróbel. Trzecie miejsce zajęła szczecińska drużyna Fireball.

Mężczyźni postawili przede wszystkim na grę fizyczną. Było dużo fauli, ale i stawka była wysoka. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna KampanieOnline.pl, która pokonała ekpię Pitbulls. W wielkim finale zagrały Gang Albanii i Sokoły Ostrów Mazowiecka. Długo na prowadzeniu byli ci pierwsi, ale dobra gra Bartosza Grudzińskiego pozwoliła Sokołom na odrobienie strat. Końcówka była zacięta, ale o jeden punkt lepszy okazał się Gang Albanii, który wygrał główną nagrodę w wysokości 1500 zł.