Złoty i brązowy medal biegaczy Barnima Goleniów w ostatnim dniu mistrzostw Polski

Krystian Zalewski najlepiej w kraju biega na 3000 m z przeszkodami.
Krystian Zalewski najlepiej w kraju biega na 3000 m z przeszkodami. Andrzej Szkocki/archiwum
Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) zdobył złoty medal w biegu na 3000 m z przeszkodami w rozgrywanych w Krakowie 91. mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczył jego klubowy kolega Marek Skorupa.

Zalewski miał czas 8.35,48 i o ponad dwie sekundy wyprzedził drugiego na mecie Mateusza Demczyszaka (Śląsk Wrocław). Skorupa uzyskał swój najlepszy wynik w karierze - 8.52,37.

Złoty medal w biegu na 1500 m wywalczyła Sofia Ennaoui, mieszkająca na co dzień w Lipianach zawodniczka Lubusza Słubice (jej czas - 4.12,12). Dziewiąta z rezultatem 4.24,98 była Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard). Ze startu na tym dystansie zrezygnowała Renata Pliś (Maraton Świnoujście), która w niedzielę zdobyła złoto na 5000 m.

Łącznie w Krakowie zawodnicy z naszego regionu zdobyli pięć medali. Srebro w biegu na 5000 m wywalczył Damian Kabat (WMLKS Pomorze Stargard), a brąz w skoku o tycze Piotr Lisek (OSOT Szczecin).