Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Światowy Dzień UFO. Czy szczecinianie wierzą w kosmitów? [wideo]

Redakcja
Dziś już po raz 14. obchodzimy światowy dzień UFO. Jacy są kosmici? Przyjaźni, niebezpieczni, inteligentni, tacy jak my? Na te pytania odpowiedzieli nam dziś Szczecinianie.

Prawie 70 lat temu miało miejsce pierwsze spotkanie człowieka z kosmitą. Mowa oczywiście o katastrofie w Roswell. Celem Światowego Dnia UFO jest zwiększenie świadomości ludzi na temat inteligentnych istot, które niewątpliwie istnieją w kosmosie. Niektórzy wierzą, że nietypowe święto wpłynie na odtajnienie informacji, dotyczących przybyszów z obcych planet.

A co mieszkańcy naszego miasta sądzą o UFO?

- Ja i moje koleżanki wierzymy, że mają 50 cm wzrostu, są małe zielone, głowa to 3/4 ich ciała - wyznaje szczecinianka. - Głowa jest tak duża ponieważ uważamy, że są mądrzejsze od nas i gdzieś ten mózg musi się znajdować.

- Jestem racjonalistą, wierzę tylko w to co da się zbadać, co jest namacalne - mówi kolejna osoba. - To co prezentują dowody nie jest dla mnie wystarczające, aby uwierzył w obcych.

- Wszechświat jest tak olbrzymi, że niemądrze myśleć, że jesteśmy jedyną żywą formą - kwitują dziewczyny.

A wy co sądzicie o przybyszach z obcej planety? Zapraszamy do dyskusji.

Historia UFO nad Polską

21 stycznia 1959 pracownicy portu w Gdyni obserwowali upadek do jednego z basenów portowych niezidentyfikowanego obiektu. O incydencie powiadomiono służby porządkowe i wojsko. Marynarka wojenna we wskazanym przez świadków miejscu prowadziła poszukiwania m.in. przy pomocy nurków.

Wszystkie te zdarzenia były relacjonowane w miejscowym dzienniku Wieczór Wybrzeża. Gazeta doniosła także o znalezieniu po kilku dniach na pobliskiej plaży miejskiej ciężko rannej istoty którą powiązano z incydentem w porcie.

Najliczniejsze obserwacje UFO w Polsce miały miejsce w lutym 1978 r., gdy nad obszarem zachodniej Polski (od Głogowa po Szczecin), widziano jednocześnie wiele, długo pozostających nieruchomo, obiektów w kształcie podobnym do sterowców Zeppelina.

Obiekty w rejonie Zielonej Góry i Krosna Odrzańskiego, według ówczesnych publikacji Gazety Lubuskiej (nr 43/1978 i 44/1978), powołujących się na relacje kilkudziesięciu świadków, pozostawały w jednym punkcie nieba nieruchomo ponad godzinę, aby następnie bardzo szybko odlecieć.

Najobszerniej tamte wydarzenia opisał Lucjan Znicz w ówczesnym tygodniku Fakty w cyklu artykułów pt.: Goście z kosmosu?.

Podobne zdarzenie miało miejsce 11 lipca 1995 roku w godzinach wieczornych. Na rozległym obszarze północnej Polski, od południowego brzegu jeziora Śniardwy, aż do Krynicy Morskiej można było obserwować szereg prostokątnych obiektów stojących w bezruchu w czasie około godziny.

Z kierunków obserwacji wynikało, że obiekty pojawiły się nad Obwodem Kaliningradzkim, w rejonie miasta Kaliningrad i utrzymywały się w bezruchu do zachodu słońca. Według relacji świadków można było wyróżnić trzy rodzaje obiektów:

* kwadraty (z czarnymi kropkami wewnątrz lub bez nich),
* różnego rodzaju kule (pomarańczowe, czerwone, różowe), z czarnym "jądrem" lub bez niego,
* poziome, czarne, cienkie lub grube kreski.

Jest to jedna z najliczniejszych manifestacji UFO w Polsce. Zdarzenie to zostało obszernie opisane w raporcie opracowanym przez Centrum Badań UFO i Zjawisk Anormalnych Oddział Warmińsko-Mazurski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński