Sparing: Pogoń - Zagłębie 2:2. Testy Brazylijczyka

Redakcja
Mateusz Matras (z prawej) zdobył pierwszą bramkę dla Pogoni w sparingu z Zagłębiem.
Pogoń zremisowała w sparingu we Wronkach z Zagłębiem Lubin 2:2. Portowcy testowali Brazylijczyka z włoskim paszportem

Mecz z Zagłębiem był pierwszym poważnym letnim sparingiem Pogoni. W składzie ekipy beniaminka ekstraklasy znalazł się Maciej Dąbrowski, który w Lubinie gra od zimy, a przeszedł tam definitywnie po ostatnim sezonie.

Trener Czesław Michniewicz postawił na bardzo zbliżoną jedenastkę do meczu z Pogonią Lębork (wygrana 7:1). Do przerwy padły dwie bramki. Napierw dośrodkowanie Ricardo Nunesa wykorzystał Mateusz Matras, a tuż przed przerwą do remisu doprowadził Michal Papadopulos. Czech wykorzystał rzut karny po faulu Sebastiana Rudola. Pogoń w pierwszej połowie prezentowała się nieźle, stwarzając kilka groźnych okazji.

Na drugą odsłonę spotkania trener Michniewicz wprowadził dwóch świeżych zawodników. Za Takuyę Murayamę pojawił się na boisku Mateusz Lewandowski, zaś okazję zaprezentowania swoich umiejętności miał 27-letni pomocnik Edenilson Bergonsi. Brazylijczyk z włoskim obywatelstwem ostatnio występował w CSKA Sofia.

Druga połowa zaczęła się okazale, bowiem po kwadransie było już 2:2. Najpierw zawodnik Zagłębia, naciskany przez Łukasza Zwolińskiego, wpakował piłkę do własnej siatki, ale chwilę później wyrównał Miłosz Przybecki.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)

Bramki: Matras (40), Kowalski-Haberek (55-sam.) - Papadopulos (45-karny), Przybecki (56).

Pogoń: Kudła - Rudol (60 Kun), Czerwiński (71 S. Murawski), Fojut, Nunes (60 Danielak) - Frączczak, R. Murawski (69 Obst), Matras (46 Edenilson), Akashoshi (76 Walski), Murayama (46 Lewandowski) - Zwoliński (60 Okuszko).

Zagłębie: Forenc - Todorovski (46 Rakowski), Guldan (46 Kowalski-Haberek), Dąbrowski (46 Jach), Jach (33 Janus; 73 Andrzejczak) - Woźniak (46 Przybecki),Tosik (46 Jagiełło; 73 Żyra), Ł. Piątek (46 Kubicki), Papadopulos (46 Sobków), Janoszka (46 Żmijewski) - K. Piątek (46 Bonecki).