Pogoń Szczecin gromi na początek letnich sparingów

(paz)/pogonszczecin.pl
Takuya Murayama zdobył jedną z bramek dla Pogoni.
Takuya Murayama zdobył jedną z bramek dla Pogoni. archiwum
Portowcy wygrali 7:1 z czwartoligową imienniczką z Lęborka z okazji jej 70-lecia.

W Lęborku trener Czesław Michniewicz nie mógł skorzystać z Jakuba Słowika (rehabilitacja) i Patryka Małeckiego.

W pierwszej połowie Portowcy zagrali składem najbardziej zbliżonym do wyjściowego. Po przerwie grała głównie młodzież. Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją wystąpił Takuya Murayama i zdobył nawet bramkę.

W barwach Portowców zadebiutowali pozyskani latem obrońcy: Jarosław Fojut (zagrał cały mecz) i Jakub Czerwiński.

Pierwszy gol padł w 35. minucie. Sebastian Rudol pewnym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza. Kolejne bramki dla Pogoni to dzieło Japończyków. Najpierw Takuya Murayama podwyższył na 2:0, a tuż przed przerwą trafił także Takafumi Akahoshi.

Po przerwie szybko czwartego gola dla Pogoni zdobył Robert Obst. Na pięciobramkowe prowadzenie Dumę Pomorza wyprowadził Jakub Okuszko po strzale z najbliższej odległości. Wcześniej napastnik asystował Obstowi. Gospodarzy stać było na honorowe trafienie. Damian Formela w 78. minucie pokonał młodego Bartosza Piotrowskiego. Portowcy natychmiast odpowiedzieli po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Jakub Okuszko. Mierzony strzał głową wpadł tuż przy słupku. Wynik spotkania na 7:1 ustalił Karol Danielak uderzeniem zza pola karnego.

W niedzielę szczecinianie mają wolne. W poniedziałek rano wyjeżdżają na obóz do Wronek gdzie rozegrają trzy sparingi: z Zagłębiem Lubin (1 lipca), Wartą Poznań (4 lipca) i AEK Larnaka (8 lipca w Opalenicy).

Pogoń Lębork - Pogoń Szczecin 1:7 (0:3)
Bramki: Formela (78) - Rudol (35), Murayama (40), Akahoshi (44), Obst (55), Okuszko 2 (61, 83), Danielak (90).
Pogoń Sz.: (I połowa) Kudła - Rudol, Fojut, Czerwiński, Nunes, Kun, Matras, Akahoshi, Frączczak, Murayama, Zwoliński. (II połowa) B. Piotrowski - Chouwer, S. Murawski, Fojut, Lewandowski, Listkowski, Obst, Walski, Kotłowski, Danielak, Okuszko.