Mini Mundial po raz pierwszy gościł w Gryfinie

Jarosław Marendziak TVP Szczecin
Mini Mundial w Gryfinie. W finale kategorii młodszej wygrał Gabon (SP 1 Gryfino), w starszej Niemcy (ZS Chwarstnica). Jarosław Marendziak
W Gryfinie Mini Mundial debiutował. W eliminacji grały dzieci ze szkół z Gryfina, Chwarstnicy, Gardna oraz Radziszewa-Żabnicy.

Nie wszystkim udało się awansować do strefy medalowej, ale rozpaczy nie było widać. Grano na całego, a Irlandia (ZS Gardno) pokonała 3:1 Argentynę (SP Radziszewo/SP Żabnica), a w grupie starszej Chorwacja (ZS Gardno) 2:1 ograła Ekwador (SP Radziszewo/SP Żabnica).

- Przede wszystkim liczy się zabawa. Gratuluję dzieciakom, że walczyły do końca, bo ta ambicja i w takim meczu potrafi wynagradzać - podsumował trener Irlandii Płn. Marek Konecki.

W półfinałach zagrali - w kategorii klas III-IV - najpierw Wybrzeże Kości Słoniowej (SP 3 Gryfino) z Ekwadorem (SP 2 Gyfino). Ekwador tym razem rozstrzelał rywali - trzy piękne bramki i było po sprawie. W drugim starciu Gabon (SP 1 Gryfino) walczył z Mali (ZS Chwarstnica). I Gabon po golach dwóch Sylwestra Welzana oraz trafieniu w pierwszej połowie Patryka Lewartowskiego wygrał 3:0

W grupie starszej - Mali (SP 1 Gryfino) walczyło z Niemcami (ZS Chwarstnica). Tu padła tylko jedna bramka - dla aktualnych mistrzów świata w dorosłej piłce. W drugim starciu Rosja (SP 3 Gryfino) zmierzyła się z Panamą (SP 2 Gryfino). I jedni i drudzy bardzo chcieli, ale trafiali tylko Panamczycy. W sumie zrobili to trzykrotnie skazując Rosję na walkę o brąz.

I tak doczekaliśmy się spotkań o medale. Najpierw o brąz - w kategorii młodszej Wybrzeże Kości Słoniowej i Mali stworzyły widowisko. Gola otwierającego zdobył Oskar Ostrowski, ale wyrównał w końcówce Wojciech Azarkiewicz. Dogrywka bez goli i mamy karne. Malijczycy byli bezbłędni a Wybrzeże strzelało słabiej. W gr. starszej Mali pokonało 2:0 Rosję.

W finałach młodszych Ekwador kontra Gabon. Jedni i drudzy mieli na złoto ochotę, ale większą jednak Gabończycy - trafili trzykrotnie. W kategorii starszej Niemcy zmierzyli się z Panamą. W tym starciu zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. W drugiej połowie bramkarza Panamy pokonał Patryk Stefański.