Chemik Police wygrywa seryjnie, Pogoń II przegrała w koncówce

Chemik Police (zielone stroje) swoją passę trzech wygranych z rzędu rozpoczął od zwycięskiego (3:1) spotkania z rezerwami Pogoni Szczecin (białe stroje), które rozegrano 9 maja. Sebastian Wołosz
Policzanie wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem pokonali u siebie Astrę Ustronie Morskie 2:0. Pogoń II Szczecin przegrała w Koszalinie z Bałtyk iem 0:2.

Piłkarze Chemika w meczu z Astrą Ustronie Morskie udowodnili, że można zdobyć trzy punkty nawet grając w dziesiątkę przez ponad połowę spotkania. W 37. minucie czerwoną kartkę za faul taktyczny obejrzał Piotr Rusek, bramkarz polickiego zespołu. Nie przeszkodziło to jednak Chemikowi utrzymać przewagi, którą posiadał od początku. W 53. minucie bramką udokumentował ją Szymon Kapelusz, który minął obrońców i strzałem po ziemi pokonał golkipera gości. Wynik ustalił w 88. minucie Paweł Cierech. Pomocnik zdecydował się na indywidualną akcję, którą wykończył celnym uderzeniem z ok. 20. metrów.

To trzecie zwycięstwo z rzędu Chemika. Policzanie mają nawet jeszcze minimalną szansę na miejsce w czwórce. To ogromny postęp w porównaniu z poprzednim sezonem, gdy zespół ledwo się utrzymał.

Bliska zapewniania sobie utrzymania jest Pogoń II Szczecin. Portowcy byliby jeszcze bliżej, gdyby dowieźli remis, na który zanosiło się w ich meczu z Bałtykiem Koszalin. Pogrążył ich jednak Robert Ziętarski. W 83. minucie wykończył akcję Daniela Wólkiewicza, a w samej końcówce w pokonaniu bramkarza pomógł mu rykoszet. Za tydzień Pogoń II gra u siebie z liderem z Wejherowa, a Chemik jedzie do Manowa

Chemik Police - Astra Ustronie Morskie 2:0 (0:0)
Bramki: Kapelusz (53), Cierech (88).
Chemik: Rusek - Szewczykowski, Domin, Hajdukiewicz, Maśniak (79 Susmarski), Krawiec, Andrzejewski, Sowała, Cierech (89 Kaniuka), Kapelusz, Cyruk (38 Kosiorek).

Bałtyk Koszalin - Pogoń II Szczecin 2:0 (0:0)
Bramki: Ziętarski 2 (83, 90).
Pogoń II:B.Piotrowski - Bednarski (85 Wilk), Krzywicki, Koj, Łaźniowski, J.Piotrowski, Pogorzelczyk (60 Kort 60), Bartoszewicz (79 Galoch), Zakrzewski (75 Hernani), Listkowski, Okuszko.

Pozostałe wyniki: Lechia II Gdańsk - GKS Przodkowo 2:1, Drawa Drawsko Pom. - GKS Leśnik Manowo 1:0, Cartusia Kartuzy - Rasel Dygowo 3:3, Gryf Wejherowo - Arka II Gdynia 1:0, Bałtyk Gdynia - KS Chwaszczyno 1:0, Gwardia Koszalin - Kaszubia Kościerzyna 3:1.

1. Gryf Wejherowo 27 59 66-29
2. Lechia II Gdańsk 27 55 59-29
3. Gwardia Koszalin 27 49 39-28
4. Kaszubia Kościerzyna 27 49 46-34
5. Chemik Police 27 44 27-27
6. Drawa Drawsko Pom. 27 43 34-30
7. Bałtyk Gdynia 27 42 44-32
8. Arka II Gdynia 27 38 40-32