Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 24:20. Dekoracja odłożona

Agata Cebula zdobyła 4 bramki dla Pogoni w Elblągu.
Agata Cebula zdobyła 4 bramki dla Pogoni w Elblągu. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczeciński zespół przegrał po zaciętym spotkaniu trzeci pojedynek ze Startem o brązowy medal. Nadal jednak prowadzi w rywalizacji do trzech zwycięstw. Czwarty mecz w czwartek w Elblągu.

Pogoń do przerwy prowadziła różnicą trzech bramek, ale zaraz na początku drugiej połowy roztrwoniła tę przewagę. W 43. minucie po trafieniu bramkarki (!) Adrianny Płaczek, która zdobyła bramkę po rzucie przez całe boisko, szczecinianki prowadziły 16:14.

W końcówce spotkania to jednak Start zachował był skuteczniejszy. Sytuację Pogoni skomplikowała dwuminutowa kara dla Agaty Cebuli w 54. minucie. Gospodynie wyszły na prowadzenie i już go nie oddały.

Czwarty mecz w czwartek w Elblągu, ewentualny piąty w sobotę w Szczecinie.

Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 24:20 (8:11)
Start: Kędzierska, Sielicka - Kołodziejska 5, Waga 5, Grzyb 4, Lisewska 3, Sądej 3, Cekała 2, Wolska 1, Aleksandrowicz 1, Mielczewska, Żakowska, Szopińska. Kary: 8 min. Karne: 2/3.
Pogoń:Szywierska, Płaczek 1 - Cebula 4, Zawistowska 4, Koprowska 3, Zimny 3, Stasiak 2, Królikowska 1, Głowińska 1, Stachowska 1, Noga, Jaszczuk, Huczko. Kary: 6 min. Karne: 3/4.