Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 30:23. Portowcy wrócili do gry o brąz

Po raz kolejny najlepszym strzelcem Pogoni był Paweł Krupa.
Po raz kolejny najlepszym strzelcem Pogoni był Paweł Krupa. Sebastian Wołosz
Pogoń Szczecin wygrała u siebie 30:23 z Azotami Puławy w drugim meczu rywalizacji do trzech zwycięstw o brązowy medal.

Pod koniec pierwszego spotkania zawodników gospodarzy żegnały gwizdy. Przegrali wysoko (25:36), jakby bez wiary w sukces.

- Byliśmy gorsi, musimy wrócić na swój poziom - mówił trener Rafał Biały przed drugim meczem.

Jego zespół wyraźnie się poprawił. Obrona była agresywniejsza i skuteczniejsza, w ataku Pogoń grała rozważniej i więcej z pierwszą linią. Sporo udanych interwencji w bramce zaliczył Krzysztof Szczecina. Nasz zespół grał bez Michala Bruny, któremu się odnowił uraz kostki, ale z powodzeniem zastąpił go na środku Bartosz Konitz wspomagany przez będących w wysokiej formie Łukasza Gieraka i Pawła Krupę.

O ile pierwszy mecz posypał się gospodarzom około 40 minuty, tak w tym momencie drugiego spotkania właśnie oni uciekli rywalom. Goście lawinowo faulowali, Pogoń miała w krótkim odstępie czasu aż cztery rzuty karne i wyszła na prowadzenie różnicą 5-6 bramek.

Azoty grały słabo w obronie i z każdą kolejną minutą coraz bardziej nerwowo. W 56. minucie podwójną karę wykluczenia za dyskusje z sędziami został ukarany Przemysław Krajewski. Pogoń kończyła bez Patryka Walczaka (3 kary).