Pogoń Baltica lepsza od mistrzyń kraju i jest na podium w Pucharze Polski!

Martyna Huczko w ostatniej minucie zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa.
Martyna Huczko w ostatniej minucie zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczecinianki pokonały MKS Selgros Lublin 25:24 w meczu o trzecie miejsce w turnieju finałowym Pucharu Polski w Lubinie.

Lublinianki przed tygodniem zdobyły mistrzostwo Polski. W sobotę w półfinale Pucharu Polski przegrały z Vistalem Gdynia, którego pokonały w finale ligi.

Przed Pogonią w środę trzeci mecz o brązowy medal Superligi ze Startem Elbląg. Trener Adrian Struzik postanowił dać odpocząć najbardziej eksploatowanym ostatnio zawodniczkom.

Jednak te zazwyczaj rezerwowe spisały się na medal. MVP spotkania wybrano Monikę Koprowską, autorkę ośmiu bramek.

Pogoń w pierwszej połowie wychodziła na trzybramkowe prowadzenie, ale do przerwy miały tylko oczko przewagi. W drugiej połowie Lublin miał na tablicy wynik 19:17 (43. minuta), ale w końcówce znów moc pokazały szczecinianki. W ostatniej minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Martyna Huczko.

W finale o godz. 17.30 zagrają Zagłębie Lubin i Vistal Gdynia. Transmisja w Polsat Sport.

MKS Selgros Lublin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 24:25 (12:13)
MKS: Dzhukeva, Baranowska - Konsur 4, Quintino 2, Małek 6, Kocela 2, Rola , Gęga 2, Repelewska 1, Kozimur , Drabik 2, Nestsiaruk, Mihdaliova 1, Nocuń, Skrzyniarz, Szarawaga 4.
Pogoń: Płaczek, Szywierska - Huczko 2, Sabała 1, Stachowska , Cebula, Noga 5, Głowińska, Jurczyk, Królikowska 1, Stasiak , Zimny 3, Koprowska 8, Zawistowska 2, Kochaniak, Jaszczuk 2.