Pogoń nie przegrywa, kiedy pierwsza strzela bramkę

Redakcja
Pogoń rozpoczyna walkę w grupie mistrzowskiej. Na zdjęciu Rafał Murawski.
Z analizy sezonu zasadniczego przeprowadzonej przez portal kacik.pro wynika, że kiedy u siebie Pogoń jako pierwsza zdobywa bramkę, to nie przegrywa spotkania. W ośmiu takich meczach Portowcy siedem razy zgarniali komplet punktów, a tylko raz zremisowali.

Schody zaczynają się wtedy, kiedy to rywal obejmie prowadzenie. W sześciu takich domowych meczach Pogoń tylko raz zdołała odwrócić losy i wygrać, a raz zremisować.

Najczęściej Portowcy strzelają między 31 a 45 minutą spotkania. Zabawnie wygląda zestawienie bramek strzelanych na wyjeździe. W ostatnim kwadransie przed przerwą szczecinianie zdobyli 8 bramek, a w pierwszych piętnastu minutach drugiej połowie ani jednej.

Dzieląc zdobyte bramki na połowy wynika, że Pogoń równomiernie rozkłada sił. W pierwszej i drugiej części spotkania "granatowo-bordowi" zdobyli po 20 bramek.

Co można powiedzieć o grze Lechii? Kiedy zespół ten traci na wyjeździe bramkę jako pierwszy, nie potrafi wygrać spotkania. W 10 takich meczach, "Zieloni" zanotowali 4 remisy, 6 razy obchodzili się smakiem.

Nawet kiedy gdańszczanie obejmują prowadzenie, nie oznacza to zwycięstwa. Lechia nie potrafi dowieźć korzystnego wyniku do końca. Z 6 wyjadowych meczów, w których pierwsi strzelali bramkę, wygrali tylko 2, a 2 zremisowali.