Legia - Pogoń 2:1. Portowcy bezpieczni, zagrają w grupie mistrzowskiej

mc
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:1.
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:1. Archiwum
Czwarty mecz Pogoni Szczecin pod wodzą trenera Czesława Michniewicza i pierwsza porażka. Seria zwycięstw zakończyła się w Warszawie. Legia wygrała 2:1, ale Portowcy awansowali do grupy mistrzowskiej.

Przed meczem trener Michniewicz dokonał tylko jednej zmiany. Huberta Matynię na lewej obronie zastępował Ricardo Nunes, a na skrzydle zameldował się Vladimirs Kamess. Marcin Robak został w Szczecinie.

Zanim mecz na dobre się rozpoczął, Pogoń już prowadziła. Nunes zagrał do Adama Frączczaka, a ten bez przyjęcia dośrodkował na głowę Zwolińskiego. Szczeciński Zorro ze spokojem skierował piłkę do siatki. To była 3. minuta i Pogoń już miała wymarzony wynik. Uzyskała go pierwszym i jedynym celnym strzałem w pierwszej połowie.

Legia przejęła inicjatywę, ale dopiero po kilkunastu minutach oddała groźny strzał. Michał Żyro próbował swoich sił, ale na posterunku był Radosław Janukiewicz. Bramkarz Pogoni w pierwszej połowie bronił bezbłędnie, najwięcej pracy miał przy stałych fragmentach gry.

- Chcieliśmy podrzymać tą dobrą serię. Czemu nie na Legii? - mówił w przerwie Zwoliński. - Podeszliśmy do tego meczu bez lęku, choć to mecz z mistrzem Polski.

Już na początku drugiej połowy Legia wyrównała. Akcję Brozia z Żyrą wykończył Guilherme, który skorzystał z pechowej interwencji Wojciecha Golli. W 69. minucie było już 2:1 dla Legii. Po rzucie wolnym i dokładnej centrze, Janukiewicza pokonał Igor Lewczuk. Już w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę w barwach Pogoni dostał Michał Janota, za faul na Furmanie. Pomocnik gości pojawił się na boisku cztery minuty wcześniej.

Mimo porażki, Pogoń zachowała miejsce w pierwszej ósemki. Portowcy skończyli sezon zasadniczy na 7. miejscu. W grupie mistrzowskiej, z 21 punktami, powalczą z Legią, Lechem, Jagiellonią, Śląskiem, Wisłą, Górnikiem Zabrze i Lechią. Pierwszy mecz 9-10 maja z Lechią.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:1 (0:1)
Bramki: Guilherme (50), Lewczuk (69) - Zwoliński (3).
Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski - Żyro, Jodłowiec, Furman (90 Vrdoljak), Kucharczyk, Guilherme (84 Masłowski), Saganowski (46 Sa).
Pogoń: Janukiewicz - Rudol, Golla, Matras, Nunes - Kun (87 Janota), Rogalski, Murawski, Kamess (73 Danielak), Frączczak - Zwoliński.
Żółte kartki: Brzyski - Frączczak, Rudol, Rogalski.
Czerwona kartka: Janota (90, Pogoń).
Widzów: 14 000.