Pogrom Floty w Legnicy. Gra posypała się po czerwonej kartce

Łukasz Sołowiej wyleciał z boiska za zagranie ręką we własnym polu karnym.
Łukasz Sołowiej wyleciał z boiska za zagranie ręką we własnym polu karnym. Andrzej Szkocki/archiwum
Flota Świnoujście przegrała aż 0:5 z Miedzią Legnica w wyjazdowym meczu 27. kolejki I ligi.

- Miedź ruszy do ataku od pierwszej minuty, więc ważne będzie, aby ten początkowy napór wytrzymać - mówił przed meczem Tomasz Margol, pomocnik Wyspiarzy, który jednak w Legnicy nie zagrał z powodu kontuzji.

Jego kolegom udało się przetrwać napór gospodarzy przez pierwszą połowę. W drugiej Flota ostatnio grywała nieźle, więc można było być optymistą.

Niestety, sytuację skomplikowała czerwona kartka dla Łukasza Sołowieja w 52. minucie. Obrońca gości wybił piłkę ręką z linii bramkowej. Z rzutu karnego trafił Wojciech Łobodziński i Miedź złapała wiatr w żagle.

Wyspiarze grając w dziesięciu opadli z sił i mieli problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Kolejne bramki dla gospodarzy były kwestią czasu.

W 76. minucie Mateusz Szczepaniak celnie dobił strzał Yannicka Kakoko. Dwie minuty później sytuacja się powtórzyła. Szczepaniak poprawił uderzenie Mateusza Zatwarnickiego.

W 83. minucie Kakoko wykończył swoją indywidualną akcję. W 90. minucie ten sam zawodnik trafił z dystansu.

W doliczonym czasie gry gospodarze mieli doskonałą szansę na szóstą bramkę, jednak Łukasz Sapela obronił rzut karny wykonywany przez Radosława Bartoszewicza, po faulu na Mateuszu Szczepaniaku.

Po tej porażce Wyspiarze mają siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek.

Miedź Legnica - Flota Świnoujście 5:0 (0:0)
Bramki: Łobodziński (52-karny), Szczepaniak 2 (76, 78), Kakoko 2 (83, 90).
Miedź:Smug - Bartczak, Bartoszewicz, Midzierski, Woźniczka, Szczepaniak, Garuch (80 Zieliński), Kakoko, Kadu (69 Zatwarnicki), Łobodziński, Labukas (84 Wasilewski).
Flota:Sapela - Kocot, Stasiak, Opałacz, Bujok, Sołowiej, Lisowski, Brud, Kort (80 Niewiada), Reca, Nwaogu.
żółte kartki: Garuch, Kakoko, Woźniczka - Bujok, Opałacz.
czerwona kartka: Sołowiej (52, Flota).
sędziował:Rafał Rokosz (Katowice).