Szczecińscy strażacy najlepsi w bieganiu po schodach

Redakcja
Szczecińscy strażacy po raz kolejny stanęli na podium
W miniony weekend odbyły się piąte zawody Berliner Firefighter StairRun (bieg po schodach), w których swoją sprawność sprawdzają najbardziej wytrzymali strażacy z całej Europy. Zawody te są już na stałe wpisane w roczny kalendarz startów szczecińskich strażaków, więc i tym razem nie mogło ich tam zabraknąć.

Konkurencja polega na przebiegnięciu 300-metrowego odcinka od linii startu do hotelu i pokonaniu 39 pięter Hotelu Park Inn przy Aleksander Platz w jak najkrótszym czasie. Zawodnicy biegną parami, w ubraniach bojowych, wyposażeni w aparaty powietrzne. Całość wyposażenia to ok.20kg . Wynik ustanawia drugi zawodnik przekraczający linię mety. Ważna jest zatem praca zespołowa.

Zawodnicy ze Szczecina spisali się znakomicie i zdobyli odpowiednio: Krzysztof Plesner i Sylwester Łydka - I miejsce z czasem 6:01, Maciej Kukla i Tomasz Tomczyk II miejsce z czasem 6:09. Ponadto w kategorii OLDIES czyli zespołach gdzie suma wieku zawodników przekracza 80 lat, Ireneusz Desecki i Damian Górewicz zdobyli I miejsce.

To wspaniałe osiągnięcie szczecińskich strażaków. Strażacy szczecińscy przyzwyczajają nas, że w tego typu konkurencjach zdobywają najwyższe miejsca na podium. W połowie marca tego roku zdobyli w Warszawie Mistrzostwo Polski w biegu strażaków po schodach na 37 piętro wieżowca Rondo I.