Chemik do Wrocławia po finał Orlen Ligi

Rafał Kuliga
W rywalizacja Chemika z Impelem jest remis 1:1.
W rywalizacja Chemika z Impelem jest remis 1:1. Sebastian Wołosz
Siatkarki Chemika Police miały tylko trzy dni przerwy. Kolejne dwa spotkania półfinałowe z Impelem Wrocław rozegrają w czwartek i piątek.

W miniony weekend rozpoczęły się zmagania półfinałowe w Orlen Lidze. Impel Wrocław niespodziewanie pokonał Chemik Police w sobotnim spotkaniu rozgrywanym w Szczecinie. To pierwsze zwycięstwo wrocławianek z mistrzyniami Polski w tym sezonie, a obie ekipy grały ze sobą trzykrotnie. W drugim pojedynku policzanki zrewanżowały się i wygrały bez straty seta. Stan rywalizacji to 1:1. Do kolejnej rundy przejdzie zespół, który jako pierwszy zwycięży trzy pojedynki.

- Gdyby ktoś powiedziałby mi przed przyjazdem do Szczecina, że wywieziemy stamtąd wynik 1:1 w meczach, to podziękowałbym mu i zapłacił dużo pieniędzy - mówi Tore Aleksandersen, trener Impelu.
Pomimo nie najlepszego rezultatu i zaskakującej porażki szkoleniowiec Chemika widzi pozytywy. - W drugim spotkaniu w końcu zagraliśmy swoją siatkówkę. Pokazaliśmy poziom, którego ostatnio nam brakowało - zaznacza Giuseppe Cuccarini.

Teraz rywalizacja przenosi się do Wrocławia. Obie drużyny miały tylko trzy dni na odpoczynek, choć trzeba również odliczyć czasu poświęcony na podróż. Początek czwartkowego spotkania o godzinie 19. Mecz obejrzeć można na antenie Polsatu Sport. Piątkowy pojedynek niestety nie będzie transmitowany.

- Nieważne gdzie gramy. Może to być Szczecin, może Wrocław. Jeśli pokażemy taki styl, jak w drugim pojedynku z Impelem, to o wynik możemy być spokojni - kończy Cuccarini.