Błękitni Stargard znowu przegrali w II lidze

Ariel Wawszczyk w czwartek grał przeciwko Lechowi, a dzisiaj Legionovii.
Ariel Wawszczyk w czwartek grał przeciwko Lechowi, a dzisiaj Legionovii. Tadeusz Surma
Stargardzki drugoligowiec przegrał na wyjeździe z Legionovią Legionowo 1:2. Gospodarze drugiego gola strzelili w doliczonym czasie.

W dzisiejszym spotkaniu w Legionowie Błękitni zagrali z zawodnikami, którzy w czwartek rywalizowali w półfinale Pucharu Polski z Lechem Poznań. W tamtym meczu Błękitni grali dogrywkę i w sumie przez 90 minut występowali w dziesiątkę po czerwonej kartce Łukasza Kosakiewicza. W dzisiejszym meczu odczuwali jeszcze zmęczenie pucharowym meczem. W pierwszej połowie na prowadzenie wyszła Legionovia. W 41 minucie gola strzelił Szymon Lewicki.

W drugiej części przeważali goście, co udokumentowali w 63 minucie. Gola strzelił Bartłomiej Poczobut. Błękitni jednak nie zremisowali, bo w doliczonym czasie ponownie celnie strzelił Lewicki. Wiosną stargardzki zespół rozegrał sześć ligowych spotkań i cztery przegrał. W tabeli jest na dziewiątym miejscu. Ma 37 punktów. Na pierwszym miejscu jest Stal Stalowa Wola, która ma 45 punktów.

Legionovia Legionowo - Błękitni Stargard 2:1 (1:0)
Bramki: Lewicki 41 i 90 - Poczobut 63.
Błękitni: Ufnal, Wawszczyk, Liśkiewicz, Baranowski, Kosakiewicz, Poczobut, Fijałkowski, Fadecki (55 Wiśniewski), Więcek, Gajda (74 Gutowski), Zieliński (88 Filipowicz).