Legia Warszawa - Spójnia Stargard 73:61. W play off Spójnia przegrywa 0:2

Piotr Pluta rzucił 20 punktów. W sobotnim spotkaniu rzucił ich 21 i też był najlepszym strzelcem Spójni. Tadeusz Surma
W drugim spotkaniu play off w I lidze koszykarzy Spójnia Stargard przegrała w Warszawie z Legią 61:73. W czwartej kwarcie Spójnia rzuciła tylko 7 punktów.

Po wczorajszej porażce 63:85 stargardzka Spójnia dzisiaj też przegrała na wyjeździe z Legią. To był jednak inny mecz. Spójnia długo prowadziła, nawet dwunastoma punktami. Ale w trzeciej kwarcie Legia zbliżyła się na dwa punkty. O wyniki zadecydowała czwarta kwarta, w której gospodarze rzucili 21 punktów, a stargardzki zespół tylko 7.

W play off Spójnia przegrywa 0:2. Kolejny mecz w sobotę w Stargardzie. Jeśli Spójnia przegra, to w kolejnej rundzie play off będzie Legia. Jeśli zwycięży stargardzki zespół, to w niedzielę czwarte spotkanie odbędzie się w Stargardzie.

Legia Warszawa - Spójnia Stargard 73:61 (11:24, 21:16, 20:14, 21:7)
Spójnia: Pluta 20 (raz za 3 pkt), Stokłosa 15 (3), Bodych Ł. 13, Koszuta 8, Wróblewski 3 (1), Soczewski 2, Berdzik, Kasprzak, Mieczkowski.

Inne niedzielne wyniki pierwszej rundy play off, w której rywalizacja toczy się do trzech wygranych spotkań.

Stal Ostrów Wielkopolski - Zagłębie Sosnowiec 84:77
W play off Stal prowadzi 2:0.

Sokół Łańcut - ACK UTH Rosa Radom 84:59
W play off Sokół prowadzi 2:0.

Miasto Szkła Krosno - Znicz Basket Pruszków 81:72
W play off Miasto Szkła prowadzi 2:0.

W play out o utrzymanie w I lidze Astoria Bydgoszcz pokonała SKK Siedlce 77:65, a Pogoń Prudnik wygrała z AZS Politechnika Poznań 68:59. Astoria i Pogoń wygrywają 1:0. Tutaj rywalizacja jest do dwóch wygranych spotkań.