Legia Warszawa - Spójnia Stargard 85:63. W play off Spójnia przegrywa 0:1

Jerzy Koszuta rzucił 17 punktów.
Jerzy Koszuta rzucił 17 punktów. Tadeusz Surma
Rozpoczął się play off w I lidze koszykarzy. W pierwszym meczu stargardzka Spójnia wysoko przegrała na wyjeździe z Legią Warszawa.

W play off I ligi koszykarzy bierze udział osiem najlepszych zespołów rundy zasadniczej. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych spotkań. Spójnia, która zajęła piąte miejsce, mierzy się z czwartą Legią Warszawa. Przewagę swojego parkietu ma zespół ze stolicy i to tam są dwa pierwsze mecze.

W dzisiejszym spotkaniu po pierwszej kwarcie Legia wygrywała dziewięcioma punktami i to ułożyło rywalizację. W drugiej kwarcie gospodarze odskoczyli nawet na 21 punktów. Spójni pozostało walczyć o jak najniższą porażkę. Wprawdzie na początku trzeciej kwarty przewaga Legii zmniejszyła się i wynosiła tylko sześć punktów, to jednak szybko znowu się powiększyła. W 26 minucie było 51:37. W czwartej kwarcie gospodarze mieli przewagę i zwyciężyli 85:63. W play off Legia wygrywa ze Spójnią 1:0. Kolejny mecz w niedzielę.

Stargardzki zespół zagrał dzisiaj bez centra Rafała Bigusa, co miało wpływ na postawę Spójni. Legia miała 45 zbiórek, a stargardzki zespół 31. Słabo zagrali gracze obwodowi Spójni. Marcin Stokłosa, Łukasz Żytko, Bartłomiej Wróblewski i Dawid Mieczkowski rzucili w sumie 9 punktów. Nie trafili oni ani razu z dystansu, mimo że oddali w sumie dwanaście rzutów trzypunktowych. Ciężar gry wzięli na siebie Piotr Pluta, Jerzy Koszuta i Arkadiusz Soczewski.

Inne wyniki pierwszej rundy play off
Stal Ostrów Wielkopolski - Zagłębie Sosnowiec 92:65, Sokół Łańcut - ACK UTH Rosa Radom 80:74, Miasto Szkła Krosno - Znicz Basket Pruszków 78:63.

W pierwszej rundzie play out o utrzymanie w I lidze Pogoń Prudnik pokonała AZS Politechnikę Poznań 68:59.

Legia Warszawa - Spójnia Stargard 85:63 (24:15, 17:18, 16:12, 28:18)
Spójnia: Pluta 21 (cztery razy za 3 pkt), Koszuta 17 (1), Soczewski 10, Bodych Ł. 6, Mieczkowski 4, Stokłosa 2, Wróblewski 2, Żytko 1, Berdzik, Bodych P., Kasprzak.