Pogoń '04 Szczecin przegrała z ostatnim zespołem w tabeli

Michał Kubik zdobył dwie bramki dla Pogoni '04 Szczecin.
Michał Kubik zdobył dwie bramki dla Pogoni '04 Szczecin. Sebastian Wołosz/archiwum
Portowcy przegrali z AZS UG Gdańsk 3:5. Nieskuteczność przyczyną porażki gospodarzy.

Początek meczu należał do Pogoni. Portowcy szybko wyszli na prowadzenie, grali aktywnie w ofensywie, a w obronie też byli skuteczni. Goście liczyli głównie na kontrataki i w ten sposób wyszli na prowadzenie 2:1. Szczecinianie wyrównali, a w ostatnich minutach stworzyli sobie dogodne sytuacje, które mogły dać zespołowi przynajmniej dwie bramki zaliczki. Do przerwy utrzymał się jednak remis.

Po zmianie stron szczecinianie szybko stracili dwa gole i zaczęli się gubić. W ataku brakowało przemyślanych akcji, gra stawała się chaotyczna. Portowcy próbowali ratować wynik i przy stanie 2:5 wycofali bramkarza. Gra w przewadze zaowocowała tylko jednym trafieniem, ale to nie wystarczyło, by odwrócić losy meczu.

Szczecinianie zajmują teraz dziesiąte miejsce w tabeli. W następnej kolejce Pogoń zagra z Red Devils Chojnice.

Pogoń '04 Szczecin - AZS UG Gdańsk 3:5 (2:2)
Bramki: Kubik 2 (4, 33), Jurczak (16) - Pawicki 3 (10, 24, 30), Kostuch (12), Cirkowski (25)
Pogoń '04: Koszmider - Bugański, Tubacki, Krzymiński, Gepert, Żebrowski, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Shamotii.