Spójnia Stargard wygrała na koniec rundy zasadniczej I ligi

Piotr Pluta rzucił 20 punktów i miał 2 zbiórki.
Piotr Pluta rzucił 20 punktów i miał 2 zbiórki. Tadeusz Surma
Koszykarze stargardzkiej Spójni pokonali GTK Gliwice 79:64. W pierwszej rundzie play off zagrają z Legią Warszawa.

Spójnia Stargard w ostatnim meczu w rundzie zasadniczej zagrali dzisiaj u siebie z GTK Gliwice. Spójnia miała już pewny udział w play off, natomiast rywale wiedzieli, że uplasują się na dziewiątym lub dziesiątym miejscu i tym samym zakończą rozgrywki bez gry w play off ani w play out.

Spójnia na początku osiągnęła przewagę. Najpierw przegrywała 0:2, ale po kilku minutach wygrywała 14:2. Goście mieli problemy z wypracowaniem dobrych pozycji rzutowych, natomiast gospodarze punktowali za 2 i 3 pkt. W pierwszej połowie Spójnia utrzymywała bezpieczne prowadzenie.

W drugiej połowie koszykarze GTK mieli lepsze momenty gry i wtedy potrafili odrobić trochę punktów. Najbliżej Spójni byli w końcówce spotkania. Na dwie minuty przed końcem stargardzki zespół prowadził tylko siedmioma punktami. Bartłomiej Wróblewski rzucił wtedy dla Spójni najpierw 3 pkt, a po chwili 2 pkt i wiadomo było, że gospodarze zwyciężą. Spójnia wygrała 79:64.

Spójnia po dzisiejszym zwycięstwie awansowała na piąte miejsce w tabeli. W pierwszej rundzie play off jej rywalem będzie Legia Warszawa. Przewagę swojego parkietu będzie miał zespół ze stolicy.

Spójnia Stargard - GTK Gliwice 79:64 (22:10, 20:16, 16:17, 21:21)
Spójnia: Pluta 20 (trzy razy za 3 pkt), Koszuta 13 (1), Soczewski 13 (1), Bodych Ł. 8 (1), Wróblewski 8 (2), Bodych P. 6 (2), Mieczkowski 5 (1), Żytko 4, Berdzik 2.