Pogoń Szczecin pokonała Vinetę na nowej murawie w Wolinie

Vladimirs Kamess dwukrotnie asystował przy bramkach kolegów w sparingu w Wolinie. Patrycja Smalkowska/pogonszczecin.pl
Portowcy wygrali z czwartoligowcem 4:1 w meczu towarzyskim, który uświetnił uroczystości związane z otwarciem nowej murawy boiska w Wolinie.

Pogoń mogła wygrać znacznie wyżej. W obu połowach zdobyła po dwie bramki i mocno nie popsuła gospodarzom święta.

Dobry występ zaliczyli skrzydłowi. Ricardo Nunes zdobył bramkę i asystował przy trafieniu Marcina Robaka. Vladimirs Kamess miał dwie asysty. W 61. minucie dogrywał do Karola Daniela, 13 minut później do Michała Janoty.

Jan Kocian, trener Portowców, ustawił nietypowo Michała Koja. Nominalny stoper zagrał na lewej obronie. Wspomniany wcześniej Kamess zmienił w przerwie Marcina Robaka i grał w ataku. W jednej z sytuacji trafił w słupek.

Honorowego gola dla Vinety strzelił w 52. Adam Nagórski. Najlepszy strzelec IV ligi (14 bramek) poradził sobie z obroną Pogoni i pokonał Dawida Kudłę.

Vineta Wolin - Pogoń Szczecin 1:4 (0:2)
Bramki:Adam Nagórski (52) - Robak (24), Nunes (42), Danielak (61), Janota (71).
Vineta:Rechtziegel - Tomków, Skorb, Jeż, Łodyga, Przewoźny, Adrian Nagórski, Adamczak, Wydmuszek, Muskała, Adam Nagórski. Ponadto grali: Bratkowski, Bryk, Ozwald, Tarka, Baranowski, Grabarczyk, Cyburt, Gałecki, Kowalczyk, Tałajkowski, Dąbrowski, Mądry.
Pogoń:Janukiewicz (46 Kudła) - Rudol, Golla, Matras, Koj (46 Danielak), Frączczak (46 Akahoshi), Murawski (46 Kun), Rogalski (46 Walski), Nunes, Janota, Robak (46 Kamess).