Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin 23:26. Do półfinału już tylko jeden krok!

Monika Głowińska zdobyła kilka ważnych bramek dla Pogoni w Lubinie.
Monika Głowińska zdobyła kilka ważnych bramek dla Pogoni w Lubinie. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczypiornistki Pogoni po raz pierwszy pokonały Miedziowe w meczu ligowym i zrobiły to w najważniejszym momencie - w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału fazy play off.

W pierwszej połowie tego zaciętego spotkania niewielką przewagę bramkową utrzymywały Miedziowie. W 24. minucie wyszły na prowadzenie 10:6. Do przerwy Pogoni udało się zmniejszyć stratę o jedną bramkę (12:9).

Po wznowieniu Zagłębie nadal trzymało się na bezpieczny dystans (19:15 w 44. minucie). Szczecinianki nie mając już nic do stracenia zabrały się do odrabiania strat. Od stanu 23:21 w 54. minucie trafiały już tylko zawodniczki Pogoni. Wyrównały na 3 minuty przed końcową syreną. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:26 dla szczecińskiego zespołu.

Rywalizacja w ćwierćfinale play off toczy się do dwóch zwycięstw. Drugi mecz w środę w hali przy Twardowskiego. Jeżeli wygra Zagłębie, to decydujące spotkanie odbędzie się 8 kwietnia w hali w Lubinie.

Zwycięzca tej pary zagra w półfinale z lepszym w rywalizacji MKS Selgros Lublin - KPR Jelenia Góra. W sobotę mistrzynie Polski pewnie wygrały u siebie 37:23. Vistal Gdynia pokonał Ruch Chorzów 31:27. W niedzielę mecz Energi AZS Koszalin ze Startem Elbląg.