Sandecja Nowy Sącz - Flota Świnoujście 1:0. Wyspiarze trzeci raz z rzędu bez punktów

Charles Nwaogu obejrzał w Nowym Sączu żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego. Bartek Wutke/archiwum
Znów minimalna porażka Floty. Zespół trenera Romualda Szukiełowicza może po tej kolejce wypaść z pierwszej dziesiątki.

Zwycięskiego gola dla Sandecji zdobył Dawid Szufryn w 21. minucie. Obrońca gospodarzy głową skierował piłkę do bramki po zagraniu z rzutu wolnego.

Więcej groźnych sytuacji stworzyli gracze z Nowego Sącza. W 60. minucie mieli doskonałą okazję do podwyższenia rezultatu. Sędzia podyktował rzut karny za faul Daniela Bruda na Fabianie Fałowskim. Sam poszkodowany podszedł do wykonywania jedenastki, jednak potknął się i piłka przeleciała obok bramki.

Flota najlepsze okazje miała w 32. minucie (strzał Pawła Lisowskiego) i 50 .minucie (uderzenia Marka Opałacza), jednak po raz kolejny Wyspiarzom brakowało precyzji. Zespołowi bardzo doskwierał brak skutecznego snajpera. Charles Nwaogu, jedyny nominalny napastnik, zapisał się w protokole sędziowskim po obejrzeniu żółtej kartki za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Po tej porażce Flota jest na 10 miejscu z dorobkiem 30 punktów, ale jeśli Miedź Legnica wygra wieczorem z Arką Gdynia, to wypchnie Wyspiarzy do drugiej dziesiątki.

W następnej kolejce (4.04) Flota zagra u siebie z GKS Tychy.

Sandecja Nowy Sącz - Flota Świnoujście 1:0 (1:0)
Bramka: Szufryn (21).
Sandecja: Radliński - Szarek, Szufryn, Bartków, Słaby, Bębenek (90 Kuźma), Nather, Szczepański (58 Urban), Dudzic (57 Sobotka), Ella Ken, Fałowski.
Flota: Sapela - Kocot, Sołowiej, Opałacz, Reca, Niewiada (65 Bujok), Brud, Margol, Lisowski (82 Daniel), Kort, Nwaogu.
Żółte kartki: Ella Ken, Szczepański, Szufryn, Słaby - Nwaogu, Opałacz, Margol.
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).