Wilki Morskie Szczecin - Jezioro Tarnobrzeg 92:73. Jest zwycięstwo! [zdjęcia]

Wilki Morskie Szczecin wygrały z Siarką Tarnobrzeg.
Wilki Morskie Szczecin wygrały z Siarką Tarnobrzeg. Andrzej Szkocki
Długo trzeba było czekać na kolejne zwycięstwo Wilków Morskich. Udało się w niedzielę. Szczecinianie wysoko pokonali Siarkę Tarnobrzeg.
Wilki Morskie - Jezioro Tarnobrzeg

Po trzech porażkach z rzędu, King Wilki Morskie Szczecin, jak i wszyscy kibice tego zespołu, mocno liczyli na przełamanie. Dołująca mogła być zwłaszcza porażka z poprzedniego tygodnia, kiedy to w Słupsku zespół trenera Mihailo Uvalina rzucił zaledwie 50 oczek i przegrał różnicą ponad 30 punktów.

Mecz dla Wilków Morskich zaczął się całkiem dobrze. A to dzięki serbskiej ofensywie. Najpierw 4 punkty rzucił Uros Nikolić, a za chwilę 2 dodał także jego młodszy rodak, Ivan Marinković. Na tym nie koniec. Kolejne celne trafienie zaliczył Nikolić, a po punktach Rodneya Greena, gospodarze prowadzili w Azoty Arenie 10:5.

Później za punktowanie wzięli się Polacy, Marcin Flieger oraz Paweł Kikowski. Zdobytą na początku meczu małą przewagę nad Jeziorem, szczecinianie cały czas trzymali. Zmieniło się to w końcówce kwarty. Gracze Siarki skutecznie powstrzymali Wilki i zbliżyli się do nich na punkt.

W drugiej kwarcie odskoczyć Wilkom nie było już tak łatwo. Goście cały czas trzymali wynik. Dopiero w połowie partii szczecinianie, po punktach Nikolicia, wyszli na prowadzenie siedmioma oczkami. W końcówce z dobrej strony pokazali się Kikowski oraz Witalij Kowalenko. Ich skuteczne akcje sprawiły, że Wilki schodząc na przerwę prowadziły 10 punktami.

Po zmianie stron kibice obawiali się, czy Wilki wytrzymają napór gości. Okazało się, że nie było z tym większego problemu. Na początku trzeciej kwarty punktowali Kowalenko, Nikolić oraz Green. Głównie dzięki ich skutecznym akcjom przewaga Wilków Morskich urosła do 15 oczek.

Do końca trzeciej kwarty kilkanaście oczek przewagi Wilków utrzymywało się. Zespół trenera Uvalina takiej zaliczki nie roztrwonił i wygrał siódmy mecz w sezonie. Za tydzień ekipa ze Szczecina ma wolne, bo swój mecz rozegrała już awansem (porażka 68:92 z Polfarmeksem Kutno).

King Wilki Morskie Szczecin - Jezioro Siarka Tarnobrzeg 92:73 (24:20, 21:15, 21:19, 26:19)

Wilki: Green 22, Kikowski 20, Nikolić 15, Kowalenko 11, Flieger 10, Marinković 10, Wright 2, Pytyś 2, Bojko