Porażka Wyspiarzy w Katowicach

Daniel Brud (z prawej) zdobył bramkę dla Floty w Katowicach.
Daniel Brud (z prawej) zdobył bramkę dla Floty w Katowicach. Bartek Wutke/archiwum
Flota Świnoujście przegrała 1:2 Z GKS Katowice w wyjazdowym meczu 21. kolejki I ligi.

Wynik otworzył w 11. minucie Sławomir Duda celnym uderzeniem z rzutu wolnego. Pięć minut później składną akcję gospodarzy wykończył Grzegorz Goncerz.

W 23. minucie Flota zdobyła kontaktową bramkę. W sytuacji sam na sam z Krystianem Rudnickim nie zawiódł Daniel Brud.

Więcej bramek nie padło, ale Flota straciła jeszcze Marka Opałacza, który w 20. minucie opuścił boisko z kontuzją.

Za tydzień Wyspiarze grają u siebie z Dolcanem Ząbki.

GKS Katowice - Flota Świnoujście 2:1 (2:1)
Bramki:Duda (11), Goncerz (16) - Brud (23).
GKS:Rudnicki - Petasz, Kamiński, Pielorz, Cholerzyński, Duda, Leimonas, Pietrzak (86 Januszkiewicz), Pitry (71 Kujawa), Frańczak (63 Ceglarz), Goncerz.
Flota: Sapela - Sołowiej, Stasiak, Opałacz (20 Nwaogu), Bujok, Niewiada, Brud, Margol (58 Keon Daniel), Reca, Lisowski, Kort.
Żółte kartki: Frańczak - Stasiak, Sołowiej, Keon Daniel, Lisowski.
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).