Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 2:1. Górna połówka tabeli się oddala

mc
ARKADIUSZ GOLA POLSKAPRESSE​
Portowcy znowu na deskach. Po Górniku Łęczna, tym razem komplet punktów dzięki Pogoni zyskuje Ruch Chorzów, przedostatnia ekipa tabeli.

Czwarte wiosenne spotkanie Pogoni i czwarty kolejny inny skład, który wystawia trener Jan Kocian. Widać wyraźnie, że słowacki szkoleniowiec szuka odpowiedniego ustawienia Portowców, a kolejne zestawienia pierwszej jedenastki go zawodzą.

W Chorzowie trener Kocian, który prowadził Ruch w poprzednich rozgrywkach i na początku obecnych, wszystkich obcokrajowców pozostawił na ławce rezerwowych. Dał szansę w środku obrony Michałowi Kojowi, a w pomocy Michałowi Janocie i Mateuszowi Matrasowi.

Pierwsze minuty spotkania były dość żywe, choć sytuacji w nich brakowało. Portowcy wyglądali nieźle, szukając swoich okazji. Ruch zaskoczył w 25. minucie. Wrzut piłki z autu na połowie Pogoni i strzał z powietrza Bartłomieja Babiarza, który zostanie pewnie golem kolejki. Lecąca wysokim łukiem piłka sprawiła, że Radosław Janukiewicz był bezradny. Po chwili było już 2:0. Ruch wyprowadził idealną kontrę. Filip Starzyński, pięknie obsłużył Grzegorza Kuświka, a ten trafił do siatki. Portowcy zdołali szybko zdobyć gola kontaktowego. Janota pięknie zagrał do Rafała Murawskiego.Strzał kapitana bramkarz wybronił, ale z dobitkę pospieszył Marcin Robak.

- Gole dla Ruchu wynikały z błędów - mówił w przerwie Janota. - Teraz musi odrabiać. Miejmy nadzieję, że się uda, bo tak dalej być nie może.

W drugiej połowie Portowcy robili, co mogli. Ruch jednak nie pozwalał na zbyt wiele. Na bramkę gospodarzy próbowali strzelać Frączczak, Robak, wprowadzony po przerwie Takafumi Akahoshi czy Hubert Matynia, ale bramka stała jak zaczarowana. Skończyło się na zwycięstwie Ruchu, a Pogoń wracała domu, mając o czym myśleć. Portowcy w 4 meczach zdobyli 2 punkty na wiosnę.

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin (2:1)
Bramki: Babiarz (25), Kuświk (28) - Robak (33)
Ruch:Putnocky - Konczkowski, Helik, Malinowski, Oleksy, Zieńczuk (63 Kowalski), Babiarz, Surma, Starzyński (90 Szyndrowski), Gigołajev, Kuświk (87 Visnakovs).
Pogoń: Janukiewicz - Rudol (83 Zwoliński), Golla, Koj, Matynia - Frączczak, Rogalski, Matras (66 Akahoshi), Murawski, Janota - Robak.
Żółte kartki: Babiarz, Višņakovs, Gigołajew - Rudol, Koj, Golla