Pogoń '04 Szczecin uległa Gatcie Active Zduńska Wola 3:4

Redakcja
Zwycięstwo było blisko, a jest dziesiąta porażka w sezonie.
Sytuacja w tabeli robi się skomplikowana

Kibice zgromadzeni w hali nie zdążyli dobrze zająć miejsc, a Gatta otworzyła wynik meczu i objęła prowadzenie. Po kilku minutach szczecinianie wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Oleksandr Shamotii. Portowcy grali wysokim pressingiem w obronie, dobrze radzili sobie też w ataku, ale do przerwy nie pokonali ponownie bramkarza gospodarzy.

Początek drugiej połowy był podobny do pierwszych minut meczu. Strzeliła Gatta, ale po chwili Pogoń odpowiedziała. Później strzelali gospodarze, choć Pogoń też miała swoje sytuacje. Przy stanie 4:2 szczecinianie wycofali bramkarza i trafili na 4:3. Portowcy w końcówce byli blisko doprowadzenia do remisu, ale dobrze dysponowany bramkarz Gatty uratował swojej drużynie komplet punktów.

Sytuacja w tabeli robi się dla Pogoni nieciekawa. Aktualnie Portowcy są na dziewiątym miejscu, ale swojego meczu nie grała jeszcze Gwiazda Ruda Śląska. Jeśli Gwiazda wygra, to Pogoń będzie miała tylko oczko zapasu nad strefą spadkową.

Gatta Active Zduńska Wola - Pogoń '04 Szczecin 4:3 (1:1)

Bramki: Marciniak 2 (1, 21), Krawczyk 2 (31, 36) - Shamotii (5), Jakubiak (25), Jurczak (39).

Pogoń: Kubrak, Koszmider - Tubacki, Jakubiak, Krzymiński, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.