Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Klinika ginekologiczna w Policach do likwidacji. Ciąg dalszy sprawy in vitro

mp
Zamknięcie kliniki ma związek z pomyłką in vitro.
Zamknięcie kliniki ma związek z pomyłką in vitro. archiwum
Klinika Medycyny Rozrodu i Ginekologii w Policach będzie zlikwidowana - ustalił Głos. Decyzja o połączeniu jej z inną kliniką zapadła na środoweym posiedzeniu Senatu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. PUM jest organem założycielskim Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej. Szpital w Policach jest częścią tej lecznicy.

- Na razie nie będzie komentarza - mówiła w środę Kinga Brandys, rzecznik PUM. Dziś nie odbiera telefonów i nie odpowiada na maile.

Sprawa ma związek z ujawnioną przez nas pomyłką podczas zabiegu in vitro w Laboratorium Wspomaganego Rozrodu w Policach, który do niedawna był częścią kliniki Medycyny Rozrodu i Ginekologii. W wyniku pomyłki w laboratorium młoda kobieta urodziła nie swoje dziecko. Nasienie jej męża połączono z komórką innej kobiety. Komisja ministra zdrowia i szpitala potwierdziły, że w laboratorium doszło do błędu. Rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy bada, kto zawinił. Decyzję ma ogłosić w marcu.

Zdaniem władz szpitala od 1 marca Klinika Medycyny Rozrodu i Ginekologii zostanie połączona z Kliniką Medycyny Matczyno-Płodową i Ginekologii, którą do wczoraj kierował prof. Zbigniew Celewicz, wojewódzki konsultant ds. ginekologii. To on będzie kierownikiem nowej kliniki o nazwie Klinika Perinatologii, Położnictwa i Ginekologii . ​Do nowej kliniki przejdzie też Laboratorium Wspomaganego Rozrodu, które zdaniem władz szpitala jest częścią kliniki medycyny rozrodu, którą kieruje prof. Rafał Kurzawa.Nie wiadomo czy i jakie stanowisko obejmie prof. Kurzwa po połączeniu obu klinik.
W rozmowie z nami prof. Celewicz potwierdził, że obejmie stanowisko kierownika.
- Na razie trudno mi się wypowiadać o szczegółach, bo decyzja została podjęta w środę. Mogę zapewnić, że zmiany nie odbiją się niekorzystnie na pacjentkach - mówi prof. Celewicz.
Wciąż czekamy na stanowisko Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, który jest założycielem klinicznego szpitala nr 1. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu lekarze z kliniki prof. Kurzawy wystosowali apel o nie podejmowanie pochopnych decyzji w sprawie kliniki.

Oświadczenie Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie na posiedzeniu w dniu 25 lutego 2015 roku na wniosek Dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof.

T. Sokołowskiego w Szczecinie zdecydował o utworzeniu od dnia 01 marca 2015 roku nowej jednostki pod nazwą: Klinika Perinatologii, Położnictwa i Ginekologii powstałej z połączenia Kliniki Medycyny Matczyno-Pbdowej i Ginekologii z Kliniką Medycyny Rozrodu i Ginekologii.

Zespoły obu klinik w nowej jednostce będą kontynuować w pełnym zakresie dotychczasową działalność leczniczą i naukowo-dydaktyczną, za wyjątkiem realizacji urno" programu zdrowotnego "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2013-2016" wypowiedzianej przez Ministra Zdrowia w dniu 03 lutego 2015 roku.

Do czasu powołania przez Rektora PUM wyłonionego w procedurze konkursowej kierownika Kliniki Perinatologii, Położnictwa i Ginekologii pełniącym obowiązki kierownika tej jednostki będzie prof. dr hab. n. med. Zbigniew Celewicz - Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński