Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zamknięty Most Długi w Szczecinie: Zamiast komunikacją miejską jeździmy pociągami. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w praktyce [wideo]

agat/jasz
Do czasu zakończenia remontu torowiska możemy podróżować pociągami Przewozów Regionalnych korzystając z biletów komunikacji miejskiej
Do czasu zakończenia remontu torowiska możemy podróżować pociągami Przewozów Regionalnych korzystając z biletów komunikacji miejskiej Kadr z wideo
Most Długi został zamknięty w sobotę. Do czasu zakończenia remontu torowiska szczecinianinie mogą przesiąść się z komunikacji miejskiej do pociągów Przewozów Regionalnych.

Bilet na tramwaj i autobus miejski jest respektowany przez PR. W momencie odjazdu ze stacji powinniśmy go skasować w kasowniku. W wypadku gdy takiego nie ma, należy zapisać odpowiednią godzinę i cierpliwie zaczekać na konduktora. Jeżeli dotyczą nas zniżki, trzeba pamiętać o legitymacji

Szczecinianie ochoczo przyjęli nowe rozwiązanie. Popołudniowy pociąg był przeludniony. Mimo to krótkie odcinki trasy, nie powodują dyskomfortu jazdy. W razie wszelkich wątpliwości, konduktor chętnie chętnie udziela informacji. Wszystko sprawdziliśmy na własnej skórze i zapewniamy, że działa jak należy.

Jak jeździć pociągiem?

W pociągach obowiązuje taryfa jak na linie zwykłe. Unia taryfowa obowiązuje do końca prac w rejonie Mostu Długiego.

Podróżując pociągiem w granicach miasta można wsiąść na stacjach: Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdroje, Szczecin Podjuchy, Szczecin Port Centralny i w ciągu kilku, kilkunastu minut dojechać do dworca Szczecin Główny, to samo w drugą stronę. W pociągach są ważne wszystkie bilety czasowe, bilety zakupione przez mobilet, skycash, dobowe i wielodniowe oraz sieciówki.

- Nasze pociągi można rozpoznać po zapowiedziach na dworcu Szczecin Główny czy Szczecin Dąbie - mówi Andrzej Chańko. - Na pozostałych stacjach nie ma zapowiedzi, ale pociągi PKP Intercity czy TLK nie zatrzymują się na nich.

Uzyskaliśmy zapewnienie, że gdyby pociągi były przeładowane to składy będą powiększone.

Przypomnijmy, że przez Most Długi mogą pojechać tylko autobusy, busy przewożące powyżej dziewięciu osób, taksówki, służby miejskie oraz pojazdy budowy.

Zobacz więcej:

Pociągiem po Szczecinie - jak korzystać? [szczegóły]

Miasto Szczecin podpisało porozumienie, dzięki któremu pasażerowie będą mogli korzystać z oferty Przewozów Regionalnych w ramach biletów komunikacji miejskiej.

Oferta obowiązuje od 21 lutego 2015 do ponownego otwarcia Mostu Długiego.

Podróżując pociągiem w granicach miasta można wsiąść na stacjach: Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdroje, Szczecin Podjuchy, Szczecin Port Centralny i w ciągu kilku, kilkunastu minut dojechać do dworca Szczecin Główny to samo w drugą stronę.

Jakie bilety są ważne w pociągach?

- wszystkie bilety czasowe na 15, 30, 60 i 120 minut zgodnie z czasem przejazdu,
- bilety zakupione przez mobilet, skycash,
- bilety dobowe, 5, 10 dniowe,
- bilety okresowe na jedną linię (dowolna linia ZDiTM),
- bilety okresowe miesięczne, 3 miesięczne sieciowe,
W pociągach obowiązuje taryfa jak na linie zwykłe.

Jak skasować bilet?

W przypadku rozpoczęcia podróży pociągiem z biletem czasowym na 15, 30, 60 lub 120 min, dobowym lub 5 i 10 dniowym, należy go skasować w pociągu:

- w kasowniku w przypadku gdy pociąg jest wyposażony w kasownik

- wpisując datę i godzinę ręcznie na bilecie gdy w pociągu nie ma kasownika

W przypadku gdy skasowany wcześniej w tramwaju lub autobusie bilet jest ciągle ważny, możesz kontynuować podróż pociągiem bez konieczności ponownego kasowania.

W przypadku posiadania biletu okresowego nic nie trzeba robić - należy go okazać w przypadku kontroli.

Pasażerom korzystającym z biletów ZDITM podróżującym pojazdami Przewozów Regionalnych będą przysługiwać te same ulgi co w autobusach i tramwajach kursujących na zlecenie ZDiTM.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński