Flota Świnoujście - Pogoń II Szczecin 1:2. Szukiełowicz już prowadził Wyspiarzy

Romuald Szukiełowicz (w czapce) miał pierwszą okazję z bliska przyjrzeć się nowym podopiecznym. Bartek Wutke/Social North
Romuald Szukiełowicz zadebiutował na ławce trenerskiej Floty Świnoujście. Jego podopieczni przegrali 1:2 z rezerwami Pogoni Szczecin.

Sparing rozegrano na bocznym boisku przy ul. Matejki. Oglądała go spora grupa kilkuset kibiców. Bramki zaczęły padać po godzinie gry. W 62. minucie wynik otworzył Dawid Kort, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza Pogoni.

Cztery minuty później wyrównał Jakub Okuszko. W 84. minucie wynik na 2:1 dla trzecioligowca ustalił Sebastian Kowalczyk. Minutę później czerwoną kartkę obejrzał Marek Niewiada z Floty.

W zespole Wyspiarzy wystąpiło trzech testowanych zawodników: Andrzej Witan (25-letni bramkarz, ostatnio Zawisza Bydgoszcz), Mykola Ahapow (21-letni ukraiński napastnik, ostatnio Desna Czernihów) oraz Przemysław Kocot (29-letni obrońca, ostatnio Karkonosze Jelenia Góra).

W składzie Pogoni II znaleźli się Michał Janota, Dominik Kun, Sebastian Rudol, Michał Koj i Michał Walski z kadry pierwszego zespołu. Ta piątka po meczu wróciła do Szczecina, pozostali pojechali na tygodniowe zgrupowanie do Pogorzelicy.

Flota Świnoujście - Pogoń Szczecin 1:2 (0:0)
Bramki:Kort (62) - Okuszko (66), Kowalczyk (84).
Flota: Skrzeszewski (60 Witan) - Stasiak, Margol (46 Lech), Opałacz (64 Wróblewski), Reca, Brud, Sołowiej (46 Kocot), Niewiada, Kort, Bujok, Nwaogu (46 Ahapow).
Pogoń: Henger - Rudol, Murawski (57 Krzywicki), Koj, Łaźniowski (57 Galoch), Obst (77 Kowalczyk), Walski, Janota, Kun (77 Pogorzelczyk), Bartoszewicz (46 Jałoszyński), Okuszko (67 Listkowski).
czerwona kartka:Niewiada (85, Flota).

O Flocie czytaj więcej w poniedziałkowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"