Wilki Morskie - Polfarmex Kutno 68:92. Wataha rozgromiona przez beniaminka

(an)
Rodney Green zdobył dla Wilków 15 punktów.
Rodney Green zdobył dla Wilków 15 punktów. Sebastian Wołosz/archiwum
Wilki Morskie Szczecin przegrały z Polfarmeksem Kutno 68:92. Słaba druga kwarta i za dużo prostych błędów przesądziły o porażce szczecinian.

Początek meczu był wyrównany, choć tempo akcji nie było za szybkie. Wilki pierwsze punkty zdobyły trafiając z rzutów osobistych, a Polfarmex dzięki skutecznym wejściom pod kosz. Zbiórki w ataku i wykańczanie akcji dały gościom prowadzenie 11:6. Z kolejnymi minutami ich przewaga nieco malała, ale i tak to przyjezdni prowadzili po pierwszej kwarcie 22:18.

Na początku drugiej kwarty trójkę trafił Witalij Kowalenko, ale o trzy-cztery oczka wciąż lepsi byli gracze Polfarmeksu. Wilki popełniały proste błędy, co wykorzystywali przeciwnicy. I konsekwentnie uciekali z wynikiem (32:24). Goście rzadko mylili się w rzutach za dwa punkty (76 proc. skuteczności), co pomogło im zwiększyć dystans nad gospodarzami. Kutnianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po pierwszej połowie prowadzili już 49:33.

Po zmianie stron Wilki wzięły się za odrabianie strat. Trzy wolne trafił Paweł Kikowski, a celną trójkę dołożył Rodney Green. Gdy gospodarze nieco zmniejszyli różnicę punktów, to skutecznie powiększał ją Kevin Johnson, którego w tym meczu trudno było Wilkom powstrzymać pod tablicami. Dominację na parkiecie mieli goście i po trzech częściach meczu wygrywali 74:53.

W ostatnich dziesięciu minutach kutnianie tylko przypieczętowali swoje zwycięstwo. Wilki nie były w stanie odrobić kilkunastopunktowej straty i odwrócić losów meczu.

Najwięcej punktów dla Wilków zdobył Rodney Green (15). Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole z Kutna był Kevin Johnson (28 punktów, 12 zbiórek).

W następnej kolejce Wilki zmierzą się z wicemistrzem kraju, Stelmetem Zielona Góra.

Wilki Morskie Szczecin - Polfarmex Kutno 68:92 (18:22, 15:27, 20:25, 15:18)
Wilki: Green 15, Marinković 14, Nikolić 10, Kowalenko 8, Flieger 8, Kikowski 8, Pytyś 4, Bojko 1, Wright 0, Nowacki 0.