Zwycięstwo Portowców na koniec obozu w Turcji. Strzelecką niemoc przełamał kapitan

Rafał Murawski zdobył pierwszą bramkę dla Pogoni.
Rafał Murawski zdobył pierwszą bramkę dla Pogoni. Sebastian Wołosz
Pogoń Szczecin wygrała 2:1 z FK Jagodina, aktualnie siódmym zespołem serbskiej ekstraklasy, w ostatnim sparingu w tureckiej Antalyi. W piątek Portowcy wracają do kraju.

Strzelecka niemoc szczecińskiego zespołu w trakcie obozu trwała 279 minut. Długo wyczekiwanego gola zdobył Rafał Murawski. Kapitan Pogoni dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Marcina Robaka.

Napastnik Pogoni więcej szczęścia miał w 26. minucie, gdy wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Murawskim. Serbowie jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową.

W drugiej części przewagę miał polski zespół, ale więcej goli już nie padło.

Pierwszy mecz Portowców w lidze 14 lutego. Do Szczecina przyjedzie Lech Poznań. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że trener Jan Kocian zdecyduje się na podobny skład wyjściowy, co w sparingu z Jagodiną.

Skład Pogoni: Janukiewicz - Nunes (46 Matynia), Golla, Hernani, Frączczak, Kamess (66 Rudol), Matras, Rogalski, Murawski (56 Walski), Danielak (46 Murayama), Robak.