Zmienniczki pokonały Budowlanych w pięciu setach

Rafał Kuliga
Policzanki pokonały Budowlanych Toruń w tie breaku.
Policzanki pokonały Budowlanych Toruń w tie breaku. Sebastian Wołosz
Chemik Police pokonał Budowlanych Łódź 3:2. Mistrzynie Polski z zapasem czterech punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Trener Cuccarini postawił na zmienniczki. Od początku spotkania nie zagrały Anna Werblińka, która była przeziębiona i Agnieszka Bednarek-Kasza, mająca problemy z kolanem i barkiem. Odpocząć mogły również Ana Bjelica i Małgorzata Glinka-Mogentale.

Niedzielny pojedynek był bardzo nierówny. Chemik potrafił gładko wygrać pierwszy set do 14, żeby w kolejnym przegrać. Brakowało systematyki i utrzymywania wysokiego poziomu elementów. Na wyróżnienie zasługują Izabela Kowalińska, która została wybrana MVP spotkania, oraz Aleksandra Jagieło. Była reprezentantka Polski dużo przyjmowała i była również drugą opcją w ataku po Kowalińskiej. - Rywalki dobrze się broniły, grały ambitnie - ocenia Jagieło.

W tie breaku Chemik szybko narzucił swój styl gry i odskoczył na dwa punkty (5:3). Set lepiej układał się dla gospodyń, które wygrały całe spotkanie 3:2 i dopisały do swojego konta dwa oczka. Zwycięstwo umocniło drużynę na szczycie ligowej tabeli. Drugi Atom Trefl Sopot traci do mistrzyń Polski cztery punkty.

Chemik Police - Budowlani Łódź 3:2 (25:14, 23:25, 25:21, 18:25, 15:8)

Chemik: Jagieło, Malagurski, Kowalińska, Ognjenović, Veljković, Gajgał-Anioł, Krzos (libero) oraz Zenik, Bjelica, Mróz.