Zawodnik AZS Szczecin wicemistrzem Europy na ergometrze wioślarskim

Sebastian Wołosz
Bartosz Zabłocki (AZS Szczecin) zdobył srebrne medale mistrzostw Polski i mistrzostw Europy na ergometrze wioślarskim, które rozegrano w sobotę w hali Azoty Arena w Szczecinie. Ukrainka Olena Buryak ustanowiła nowy rekord świata.

Zabłocki bronił złotego medalu wywalczonego przed rokiem we Wrocławiu jeszcze w barwach Posnanii. W Szczecinie szybszy od niego był Litwin Rolandas Mascinskas (Lotto Bydgostia), który ma także polskie obywatelstwo. Zabłocki (5.48,2) przegrał z nim o 4 sekund.

Brąz ME zdobył Białorusin Stanislau Shcharbachenia. Zabłocki wyprzedził go o 0,7 sekundy. Jako trzeci na podium MP stanął Mirosław Ziętarski z AZS UMK Energa Toruń

- Wraz z moim trenerem Markiem Kolbowiczem liczyłem na złoto. Rywal jednak był szybszy i silniejszy - powiedział zawodnik AZS Szczecin po dekoracji.

Rywalizacja w mistrzostwach Polski i Europy odbywała się jednocześnie.

Mistrzem Europy kobiet została Ukrainka Olena Buryak, która przy okazji ustanowiła rekord świata - 6.25,00. Druga była Anna Wierzbowska (AZS AWF Kraków), trzecia Joanna Leszczyńska (WTW Warszawa).

W imprezie łącznie wzięło udział blisko 700 osób.

Więcej w poniedziałkowym "Głosie Szczecińskim"