Porażka Floty w sparingu z niemieckim czwartoligowcem

Trwają poszukiwania konkurenta dla Charlesa Nwaogu w ataku Floty.
Trwają poszukiwania konkurenta dla Charlesa Nwaogu w ataku Floty. Bartek Wutke
SV Babelsberg pokonał 4:2 Flotę Świnoujście w sparingu rozegranym w Poczdamie.

Wyspiarze prowadzili 1:0. Bramkę zdobył Abu Bakarr Kargbo, pochodzący z Sierra Leone, były zawodnik juniorskich reprezentacji Niemiec. Ostatnio występował w drugoligowym austriackim zespole Austria Lustenau.

Po przerwie trzy bramki z rzędu dla Babelsbergu zdobył Evren Serbes. Kontaktowego gola strzelił Armin Mahović. Bośniak ostatnio występował w klubie NK Travnik, średniaku rodzimej ekstraklasy.

Wynik na 4:2 dla niemieckiego czwartoligowca ustalił w 87. minucie Metin Cakmak.

Obaj testowani we Flocie zawodnicy są napastnikami. Właśnie na tej pozycji Wyspiarze najbardziej potrzebują wzmocnień, bo obecnie w kadrze zespołu jest tylko dwóch snajperów.

W piątek Flota rozpoczyna zgrupowanie w hiszpańskiej Murcii. Jeszcze w czwartek mają zostać podjęte kolejne decyzje kadrowe. W trakcie dziesięciodniowego obozu Wyspiarze rozegrają cztery sparingi, z m.in. Szachtarem Donieck i Dinamem Zagrzeb.