Błękitni pokonują Pogoń w sparingu

(rk)
Marcin Robak (z piłką) miał szanse wpisać się na listę strzelców, ale uderzył w słupek. Artur Bańko/Pogoń Szczecin
Błękitni Stargard pokonali Pogoń Szczecin 2:1 w meczu sparingowym rozegranym w Pobierowie.

Początek spotkania należał do Portowców, jednak na prowadzenie wyszli Błękitni. Po ataku prawym skrzydłem i ostrym dośrodkowaniu piłkę do bramki skierował Kamil Zieliński i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Pogoń starała się odrobić straty. Swoje okazje mieli Michał Walski i Marcin Robak, jednak brakowało skuteczności. Piłkarze ze Stargardu starali się cierpliwie czekać na swoją szansę i grać z kontry. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

SKRÓT MECZU

Taktyka gry z kontry przyniosła korzyść w 51. minucie. Najpierw groźnie strzelał Robak, jednak piłka uderzyła w słupek. Szybko swoją akcję w ofensywie zbudowali Błękitni i piłkę do bramki skierował Radosław Wiśniewski.

Bramkę kontaktową dla Portowców zdobył Takuya Murayama. W 71. minucie świetną akcją popisał się Dominik Kun, który przedryblował dwóch rywali i wyłożył futbolówkę Japończykowi.

Do końca meczu wynik się nie zmienił i Błękitni wygrali spotkanie sparingowe 2:1.

Pogoń Szczecin Błękitni Stargard 1:2 (0:1)
Bramki: Murayama (74) - Zieliński (14), Wiśniewski (53).
Pogoń: Janukiewicz (58 Kudła) - Frączczak (46 Rudol), Golla (46 Matras), Hernâni, Matynia, Kamešs (55 Kun), Murawski (46 Rogalski), Walski, Janota (46 Murayama), Danielak (55 Wojtkowski), Robak (65 Kozłowski).
Błękitni:Ufnal (65 Budnik) - Kosakiewicz, Fadecki (46 Wiśniewski), Wojtasiak (80 Baszak), Kotłowski (46 Poczobut), Baranowski, Wawszczyk, Flis (46 Kapelusz), Gutowski (46 Zdunek), Liśkiewicz, Zieliński (46 Gajda).