Pogoń Szczecin - Gwardia Koszalin 5:1. Pierwszy sparing Portowców na piątkę

(mc)
Hubert Matynia zagrał z Gwardią przez 45 minut. Jego rywalem na lewą obronę będzie, podobnie jak jesienią, Ricardo Nunes Artur Bańko / pogonszczecin.pl
Dziś w Pobierowie piłkarze Pogoni Szczecin rozegrali pierwszy mecz kontrolny tej zimy. Zespół Jana Kociana pokonał Gwardię Koszalin 5:1.

Od poniedziałku przebywają na obozie w Pogorzelicy piłkarze Pogoni Szczecin. Wczoraj mieli pierwszy sparing. Rywalem była trzecioligowa Gwardia Koszalin. Portowcy dali jej małą lekcję, wygrywając 5:1.

Przed spotkaniem sztab trenerski Pogoni zakładał, że z Gwardią po połowie zagrają dwie różne jedenastki, w końcu na obozie jest aż 27 zawodników. I niemal się to udało. Trochę dłużej zagrał tylko Dawid Kudła, który w bramce zastępował Radosława Janukiewicza. 20 minut dostał młody Adrian Henger. Jako środkowy obrońca zagrał dziś Mateusz Matras.

Pierwsza bramka dla Pogoni padła w 13. minucie. Akcję przeprowadził Marcin Robak, dograł w pole karne do Takuyi Murayamy, a ten trafił do siatki. Po chwili było już 2:0, a tym razem do siatki trafił asystent przy pierwszym golu. Akcję rozpoczął Michał Walski dalekim podaniem, otrzymał je Sebastian Rudol i zagrał do Robaka. Napastnik się nie zastanawiał, tylko uderzył od razu i było 2:0.

10 minut później Gwardia dostała szansę na bramkę kontaktową. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką. Uderzenie z 11 metrów Kudła jeszcze wybronił, ale dobitka była już skuteczna. Do końca pierwszej połowy wynik się już nie zmienił.

W przerwie na boisku pojawiło się 10 nowych Portowców, w tym Michał Janota, nowy nabytek, oraz testowani Karol Danielak oraz Vladimirs Kamess. Nie oni jednak zaczęli strzelanie w drugiej połowie, a Łukasz Zwoliński, który trenerowi Kocianowi pokazuje, że łatwo miejsca w wyjściowym składzie Robakowi nie odda. Zwoliński pierwszą bramkę zdobył po podaniu Janoty, a później wykorzystał błąd obrony Gwardii i pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Ostatniego gola dołożył Kamess. Łotysz dostał piłkę wywalczoną przez Filipa Kozłowskiego i płaskim strzałem ustalił wynik spotkania.

W sobotę o godzinie 11 Pogoń zagra w Pobierowie w sparingu z Błękitnymi Stargard. Później Portowców czeka dzień przerwy, a następnie kolejne kilka ciężkich dni w Pogorzelicy. 21 stycznia Pogoń będzie sparować z Kotwicą Kołobrzeg, 24 stycznia z Flotą Świnoujście. Od 26 stycznia do 6 lutego Portowcy przebywać będą na obozie w tureckiej Antalyi.

Pogoń Szczecin - Gwardia Koszalin 5:1 (2:1)
Bramki dla Pogoni: Murayama 13, Robak 16, Zwoliński 50, 63, Kamess 74
Pogoń: Kudła (70 Henger) - Rudol (46 Frączczak), Koj (46 Matras), Golla (46 Hernani), Matynia (46 Nunes) - Kun (46 Kamess), Rogalski (46 Murawski), Walski (46 Janota), Murayama (46 Danielak), Glavica (46 Kozłowski) - Robak (46 Zwoliński).