Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

48 mandatów i 14 zabranych dowodów rejestracyjnych. Policjanci kontrolowali krajową "trójkę"

KPP Goleniów
W ramach działań, które zostały przeprowadzone na krajowej trójce w okolicach Rurki, funkcjonariusze skontrolowali 66 pojazdów, za popełnione wykroczenia nałożyli na kierujących 48 mandaty karne i zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych.
W ramach działań, które zostały przeprowadzone na krajowej trójce w okolicach Rurki, funkcjonariusze skontrolowali 66 pojazdów, za popełnione wykroczenia nałożyli na kierujących 48 mandaty karne i zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych. KPP Goleniów
Goleniowska drogówka wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Służby Celnej przeprowadzili działania "Bezpieczna droga" ukierunkowane na ujawnianie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie czasu pracy kierowców i ich trzeźwość, zabezpieczenie i sposób przewożenia ładunków oraz ilość przewożonych osób.

W ramach działań, które zostały przeprowadzone na krajowej trójce w okolicach Rurki, funkcjonariusze skontrolowali 66 pojazdów, za popełnione wykroczenia nałożyli na kierujących 48 mandaty karne i zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych.

W 2 przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Oprócz złego stanu technicznego, ujawniono 4 pojazdy przeładowane oraz 1, który poruszał się na oleju opałowym.

- 2 tysiące zł zapłaci kierowca samochodu ciężarowego, który miał zainstalowany magnes na tachografie, powodujący zakłócenie jego pracy. - mówi asp. Julita Filipczuk z goleniowskiej policji. - Dzięki temu kierowca mógł, nie zatrzymując się na odpoczynek, jechać przez wiele godzin. W myśl obowiązujących przepisów każdy kierowca ciężarówki może prowadzić pojazd bez odpoczynku jedynie cztery i pół godziny. Potem musi zrobić przerwę o długości 45 minut.

Po odpoczynku ponownie może zasiąść za kierownicą na cztery i pół godziny. Taki cykl pracy ma na celu zagwarantowanie, że na drogę wyjedzie sprawny i wypoczęty kierowca, który jako uczestnik ruchu drogowego nie będzie stanowił zagrożenia dla innych kierowców wynikającego z przemęczenia.

Próby omijania tego przepisu sankcjonowane są grzywną w drodze postępowania administracyjnego. Wobec właściciela firmy transportowej wszczęte zostanie postępowanie administracyjne. W tym przypadku kara, z jaką musi się liczyć to grzywna do 5 tysięcy złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński