Drugie zwycięstwo Chemika w Lidze Mistrzyń. Policzanki są liderem grupy

(rk)
Drugie zwycięstwo Chemika w siatkarskiej Lidze Mistrzyń.
Chemik Police pokonał Agel Prostejov 3:0. To drugie zwycięstwo siatkarek z naszego regionu w Lidze Mistrzyń.

Rabita Baku pokonała Dynamo Kazań 3:2. Dzięki takiemu układowi wyników Chemik musiał wygrać z Agelem i wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli. Policzanki od początku kontrolowały przebieg meczu. Gospodynie grały solidnie, jednak nie potrafiły poradzić sobie w końcówkach. Na szczególne wyróżnienie w barwach Agelu zasługuje Liannes Castaneda Simon. Kubanka bardzo silnie atakowała ze skrzydeł i drugiej linii.

Na Chemik było to jednak za mało. Mistrzynie Polski pokazały swoją siłę w ataku ze skrzydeł. Skuteczne były Małgorzata Glinka-Mogentale i Anna Werblińska. Ponadto dobrą zmianę już w drugim secie dała Izabela Kowalińska. Dzięki jej skuteczności Maja Ognjenović miała więcej opcji w rozegraniu. Serbka niewiele wystawiała do swoich środkowych, jednak na mistrza Czech taki sposób prowadzenia gry wystarczył.

Policzanki po dwóch spotkaniach zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W Lidze Mistrzyń nie straciły jeszcze nawet seta.

Agel Prostejov - Chemik Police 0:3 (23:25, 22:25, 19:25)

Chemik: Werblińska, Glinka-Mogentale, Bednarek-Kasza, Veljković, Ognjenović, Bjelica, Zenik (l.) oraz Jagieło, Kowalińska