Legia Warszawa - Spójnia Stargard 79:69. Kiepsko za 3 punkty

Marcin Stokłosa spudłował wszystkie sześć rzutów trzypunktowych
Marcin Stokłosa spudłował wszystkie sześć rzutów trzypunktowych Tadeusz Surma
Pierwszoligowi koszykarze Spójni Stargard przegrali w Warszawie z Legią 69:79.

W pierwszej kwarcie dzisiejszemu meczu w Warszawie pomiędzy Legią a Spójnią Stargard goście prowadzili tylko raz. Na początku spotkania za 3 punkty trafił Łukasz Żytko i stargardzki zespół wygrywał 3:2. Po chwili to Legia była na prowadzeniu. Gospodarze największą przewagę mieli w 9 minucie, kiedy wygrywali 16:9. W końcówce tej części goście odrobili pięć punktów.

W drugiej kwarcie utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie warszawskiego zespołu. W końcówce tej części skuteczniej zagrali jednak goście. W Spójnia punktował wtedy Rafał Bigus. Stargardzki zespół jeszcze przed długą przerwą wyszedł na prowadzenie.

W trzeciej kwarcie wynik był przy remisie. W 26 minucie, po trafieniu Piotra Pluty, Spójnia wygrywała 45:42. Ale minutę później to gospodarze wygrywali 46:45. A po dwóch trzypunktowych trafieniach, w 29 minucie Legia wygrywała 52:49. Na koniec tej części był remis 54:54, dzięki trafieniom w Spójni Rafała Bigusa i Marcina Stokłosy.

Na początku czwartej kwarty gospodarze rzucili 6 punktów, a Spójnia w tym czasie nie trafiła i Legia miała sześć punktów przewagi. W 35 minucie Spójnia, po trafieniu Pluty, przegrywała już tylko 60:61. Ale w decydujących momentach górę wzięli gospodarze. Akcje Cezarego Trybańskiego, Łukasza Wilczka i Michała Aleksandrowicza wyprowadziły Legię na dziesięciopunktowe prowadzenie. Spójnia nic już nie mogła zrobić. Tym bardziej że kiepsko jej szło w rzutach trzypunktowych. Trafiła tylko cztery razy, a rzucała 26 razy. W Spójni po przerwie spowodowanej kontuzją zagrał Jerzy Koszuta. Miał dziewięć punktów i dwie zbiórki. Spójnia ma sześć zwycięstw i trzy porażki w I lidze

Legia Warszawa - Spójnia Stargard 79:69 (16:14, 18:21, 20:19, 25:15)
Spójnia: Pluta 14 (raz za 3 pkt), Bigus 12, Koszuta 9, Żytko 9 (2), Soczewski 8, Bodych Ł. 6, Stokłosa 6, Wróblewski 5 (1), Mieczkowski, Kasprzak