Chemik rozjechał Legionovię. Mistrzynie wciąż niepokonane

(rk)
Chemik liderem tabeli Orlen Ligi.
Chemik liderem tabeli Orlen Ligi. Andrzej Szkocki
Chemik Police pokonał Legionovię Legionowo 3:0. Policzanki pozostają liderem Orlen Ligi.

Policzanki były zdecydowanym faworytem. W pierwszych dwóch setach grały bardzo agresywnym serwisem. Rywalki były bezradne i szybko traciły pewność siebie. Pierwszy set zaczął się wynikiem 6:0, drugi 9:1. Ponadto druga partia zakończyła się srogim laniem dla przyjezdnych. Policzanki pokonały je 25:7.

W trzeciej partii Legionovia chciała wykorzystać moment rozprężenia. W trakcie pierwszej przerwy technicznej prowadziła 8:4. Chemik jednak szybko wyrównał i wygrał spotkanie 3:0.

Chemik Police - Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:7, 25:18)

Chemik:Glinka-Mogentale, Werlińska, Ognjenović, Kowalińska, Veljković, Bednarek-Kasza, Zenik (libero) oraz Jagieło, Malagurski.