Błękitni Stargard - Górnik Wałbrzych. Skończyć z bramkową niemocą [relacja live]

Błękitni w ostatnich meczach rzadko pokonują bramkarzy rywali.
Błękitni w ostatnich meczach rzadko pokonują bramkarzy rywali. Tadeusz Surma
Stargardzki drugoligowiec ma zadyszkę. W pięciu ostatnich meczach raz wygrał, a w sumie zdobył tylko pięć punktów. Zawodnikom Błękitnych z trudem przychodzi zdobywanie goli. W sobotę grają z Górnikiem Wałbrzych (godz. 13).

Błękitni Stargard nie zdobywają ostatnio zbyt wiele punktów, ale utrzymują się blisko strefy, która gwarantuje awans do I ligi. W ostatnich pięciu spotkaniach podopieczni trenera Krzysztofa Kapuścińskiego zdobyli pięć punktów. Wygrali z Siarką Tarnobrzeg 1:0, zremisowali z Rozwojem Katowice 1:1 i bezbramkowo z Energetykiem ROW Rybnik, a przegrali z Nadwiślanem Góra 0:1 i w minioną sobotę u siebie ze Stalą Stalowa Wola 1:3.

BŁĘKITNI STARGARD - GÓRNIK WAŁBRZYCH - RELACJA LIVE

W tym ostatnim meczu piłkarze stargardzkiego zespołu ciągle atakowali, stwarzali sytuacje bramkowe, ale byli nieskuteczni. Po pierwszej połowie było 0:1, ale trener Kapuściński nie wpuścił zaraz po przerwie napastnika Roberta Gajdy. Wszedł on na boisko dopiero po jakimś czasie i od razu wziął na siebie ciężar gry w ataku. To on w 79 minucie doprowadził do remisu wykorzystując karnego. Później jednak Błękitni dali się dwa razy zaskoczyć i skończyło się drugą porażką na swoim terenie.

Błękitni drugi raz w tym sezonie złapali zadyszkę i mają problemy z wygrywaniem. Mają też kłopot ze zdobywaniem bramek. W pięciu ostatnich spotkaniach strzelili ich tylko trzy. W tym roku rozegrane zostaną jeszcze dwie serie spotkań rundy rewanżowej.

W tę sobotę o godzinie 13 stargardzki zespół zmierzy się u siebie z Górnikiem Wałbrzych. Najbliższy rywal stargardzian jest ostatni w tabeli, ale nie można go lekceważyć. Ostatnio bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Okocimskim KS Brzesko i pokonał na swoim terenie Legionovię Legionowo 3:1.