Flota Świnoujście - Zagłębie Lubin 1:2. Wyspiarze powalczyli z faworytem

Sebastian Olszar zdobył dla Floty jedyną bramkę w meczu z Zagłębiem.
Sebastian Olszar zdobył dla Floty jedyną bramkę w meczu z Zagłębiem. Bartek Wutke
Ta porażka hańby Flocie nie przynosi. Miedziowi musieli się mocno napracować, aby wygrać w Świnoujściu.

Flota Świnoujście - Zagłębie Lubin 1:2 (1:2)
Bramki:Olszar (38) - Woźniak (12), Tosik (22).
Flota: Brljak - Sołowiej, Stasiak, Zalepa (86 Erić), Lisowski, Niewiada, Brud (80 Retlewski), Grzelak, Kamiński, Olszar, Kort (70 Reca).
Zagłębie: Forenc - Cotra, Kubicki, Guldan, Tosik, Woźniak (62 Przybecki), Jach, Kwiek, Ł. Piątek, Rakowski (89 Kowalski-Haberek), K. Piątek (86 Janoszka).
żółte kartki: Kamiński - Guldan, Rakowski.
sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
widzów: 700.

Był to ostatni mecz Floty w tym roku przed własną publicznością. Wyspiarze chcieli sprawić niespodziankę na pożegnanie z kibicami i niemal się im to udało.

Na początku jednak dostali dwa ciosy, które ustawiły dalszy przebieg meczu. W 12. minucie prowadzenie gościom dał Arkadiusz Woźniak, który mocno uderzył zza pola karnego.

10 minut później Jakub Tosik strzałem (dośrodkowaniem?) zaskoczył Darko Brljaka i podwyższył na 2:0. W tym okresie meczu wyraźną przewagę posiadało Zagłębie.

Jednak jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę dla Floty zdobył Sebastian Olszar. Najlepszy strzelec zespołu jesienią (6 goli) najsprytniej zachował się w polu karnym spadkowicza z ekstraklasy.

Flota nie miała nic do stracenia, bo przecież faworytem tego meczu nie była, a choćby remis z faworytem do awansu byłby dużym wyczynem rewelacji rundy jesiennej.

Dlatego też Wyspiarze ruszyli po przerwie do ataku. Konrad Forenc, jeszcze niedawno golkiper Floty, miał sporo pracy między słupkami Zagłębia. Na jego bramkę uderzał cały ofensywny zastęp gospodarzy, ale bramki nie udało się zdobyć żadnemu. Miedziowi odpowiadali kontrami, ale wynik nie uległ już zmianie.

Ostatni mecz w tym roku Flota rozegra w najbliższy piątek o godz. 17 na wyjeździe z Chrobrym Głogów.